Wino na weekend-Biedronka-Faunus Primitivo di Manduria 2015

Biedronka-Faunus Primitivo di Manduria 2015 w cenie 29,99 zł.

To wino znalazło się w czterech winach czerwonych nadesłanych przez Jeronimo Martins Polska do degustacji w ramach oferty „Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie”. Dodatkowo dokupiłem Oltre Passo Primitivo i z tej piątki „usiłowałem” wybrać wczoraj wino na weekend. W końcu wybór padł na to wino, chociaż moim dwóm współtowarzyszkom żadne  z pitych win nie smakowało!

Wolały pite tydzień wcześniej Santa Luz Gran Reserva Cabernet Sauvignon 2015.

Ja zdecydowałem się na to wino, chociaż jest trochę kontrowersyjne (dla Pań było zbyt dużo wanilii, drewna i mocy).

Kolor głęboko rubinowy.

W nosie słodka konfitura śliwkowo czereśniowa z wyraźnymi nutami lukrecji.

W ustach  skoncentrowane balsamiczne, z wyraźnym cukrem, łagodnymi taninami, gęste. Długa śliwkowa końcówka. Pije się dobrze. Jest mocne, trochę pieprzu, dużo cynamonu i wanilii. Ma strukturę i moc. Beczka jest wyraźna, ale do zaakceptowania. Jest „lekkim” potworkiem, ale takie wina lubimy. Długie, bardzo długie. W końcówce wyraźne, mocne taniny.

Zdecydowanie polecam. Gdyby było sprzedawane w innym sklepie, to spokojnie mogłoby kosztować 60-80 zł.

Powróciłem do tego wina jeszcze raz po Barbaresco Sant’Orsola I Siglati 2014 i wanilia mnie aż przytłoczyła. Przy drugim łyku alkohol trochę dominuje nad tą męczącą wanilią. Finezji w tym winie nie znajdziesz. Wszystko jest trochę przerysowane. Za rok dwa powinno trochę złagodnieć. Będzie Ci się bardzo podobało albo bardzo nie podobało. Mnie smakowało, dlatego wybrałem je na dzisiaj.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Wino na weekend-Biedronka-Faunus Primitivo di Manduria 2015

Dodaj komentarz