Biedronka-La Bella Katarzyna 2015

Biedronka-La Bella Katarzyna 2015 w cenie 26,99 zł.

To wino piłem już dość dawno, ale jakoś nie miało szczęścia do wcześniejszej publikacji.

To drugie najdroższe wino z oferty Wina Półwyspu Bałkańskiego, które otrzymałem do degustacji od Biedronki pod koniec czerwca. Nie pamiętam, czy recenzowałem już jakieś wino z Bułgarii? Odbyło ze mną podróż do Chorwacji i tam zostało wypite w większym gronie „recenzentów”.

Szczepy: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Malbec.

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie słodka palona konfitura. Czarna porzeczka, jagody, wiśnie i śliwki w waniliowym sosie. Za dużo tej wanilii.

W ustach słodkie, gęste. Wanilii jeszcze więcej niż w nosie. Sporo owoców, właściwie usmażonych owoców gotowych do produkcji konfitury. Czarna porzeczka, jagody, wiśnie i śliwki. Z początku sporo wanilii, przechodzi w samą wanilię. W końcówce pozostaje tylko wanilia.

Lekki potworek, bo wino jest długie, mocne, ale w nasmaku dominuje wanilia. Bardziej klepka niż beczka? Może beczka, ale jest nieco sztuczności. To wszystko jest zbyt nachalne. Brakuje finezji. Wino zrobione pod z góry założony styl a’la Amarone.

Dla miłośników potężnych win. Nie zawsze dobrych. Gdyby napisać na etykiecie Malbec z Argentyny czy Primitivo di Manduria i wystawić w cenie 100 zł, znalazłoby się wielu amatorów. Dlatego nie mogę powiedzieć,  że jest niedobre, ale ja nie jestem amatorem tego stylu. Zdecydowanie brakuje finezji.

Ocena :♛♛♛♛/7-dobre, polecam

 

Dodaj komentarz