Biedronka-Kidia Rose 2017

Kidia Rose 2017 w cenie 19,99 zł.

 

Półwytrawne różowe wino z Chile z regionu Londomilla Valley. Powiem szczerze, że o tej dolinie nie słyszałem. Okazuje się, że leży w sercu doliny Maule. To jest jeden z bardziej znanych regionów w Chile.

Szczep: Merlot.

Kolor: średnio różowy.

W nosie sporo truskawki, kwiaty (podobno te, które są na etykiecie). Nie wiem co to za kwiat, ale aromat jest przyjemny. Trochę agrestu i kolendry.

W ustach świeże i mineralne. Truskawki, nieco agrestu. Jestem zdziwiony, że wino z Chile  i do tego różowe jest tak eleganckie i mineralne. Niskie pH i cukier resztkowy bardzo ładnie się komponują. Jest świeże i bardzo rześkie. Najlepsze z 3 próbowanych win z najnowszej oferty Biedronki Wina i Alkohole obu Ameryk. Lepsze od San Telmo Torrontes i Luis Felipe Edwards Sauvignon Blanc.

Nie ma  żadnych sztucznych aromatów, goryczki. Przyjemna kwasowość. Bardzo fajne wino. Nie dziwię się, że trafiło na okładkę katalogu. Za 19,99 zł rewelacja.

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre z plusem.

Na zdrowie!!

 

6 uwag do wpisu “Biedronka-Kidia Rose 2017

  1. Nareszcie wino , które było w moim zasięgu ( czyli w Biedronce okolicznej) .
    Może za bardzo je schłodziłem i nie od razu było gotowe. Nie mam doświadczenia z różowym , nigdy nie piłem. Będzie teraz opinia zupełnie nie fachowa. Dużo się dzieje z nosem, dużo się dzieje w smaku . Dla mnie trochę za dużo. Wolę wino mniej złożone. Oczywiście „mierz siły na zamiary” za taką kasę tyle emocji na pewno warto. Na marginesie Retina jest też w Lidlu ale do tej Biedronkowej nawet nie podskoczy.

  2. Wlasnie degustuje Kidia Merlot 2016 w czerwieni i musze przyznac ,ze to kolejne dobre wino z ” Owada „.Merlocik z bardzo ciekawym posmakiem ponoc kwiatu phalaenopsis:) Moim zdanim warte sprobowania.

  3. Trochę lepszy jabol. Z kategorii win mark…..etingowych. A co do winnic to : Nie możemy znaleźć Londomilla – Google Map.

Dodaj komentarz