Biedronka-Ventopuro Carignan Reserva 2015

Ventopuro Carignan Reserva 2015 w cenie 29,99 zł.

 

To kolejne wino z szóstki jaką otrzymałem do degustacji od Jeronimo Martins właściciela Biedronki i pochodzi jeszcze z poprzedniej oferty (od 31 sierpnia do 10 września) Odkrywaj nowe SmakiWina i alkohole obu Ameryk.

Ile razy widzę napis Carignan wspominam Priorat. Tutaj mamy Carignan z Chile z doliny Colchagua, która jest znana z gorącego klimatu.

 

W nosie bogato. Słodka śliwka i jagody. Sok śliwkowo jagodowo porzeczkowy.

W ustach sporo owoców. Bogato. Sporo dojrzałych, ciemnych ale i kwaśnych owoców. Dużo dymu i nut wędzenia. To skutek dojrzewania w beczce. Sporo tej beczki. Faktycznie, gdyby je schłodzić (na etykiecie zalecana temperatura podawania to 13-15 °C), to kwasowość byłaby mniej odczuwalna. Byłoby bardziej czekoladowe niż kwasowe. W końcówce zbyt dużo nut korzennych i staje się mało „winne”. Sporo „sokowej” kwaśności. Gęsty sok ma dużo cukru i dużą kwaśność. Tu nie ma finezji i elegancji. Są owoce i sporo ciała, ale wszystko jakby ugotowane. Kłania się gorący klimat doliny Colchagua.

Kontrowersyjne. Jedni będą je „kochać” inni wprost przeciwnie nie znosić. Ja zaliczam się do tych drugich. Nie lubię przesady. Za dużo tutaj soku a za mało wina. Bardzo atrakcyjne na początku po drugim łyku staje się karykaturalne.

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

Dodaj komentarz