Barolo Essenze Vite Colte 2013

Patronite.pl

Borolo Essenze Vite Colte 2013 w cenie 169-189 zł.

Szczepy: nebbiolo.

Kolor: rubinowo granatowy.

Vite Colte to piemoncka kooperatywa ze 180 winiarzami i 300 hektarami upraw. Jej wina charakteryzują się szczególnie dobrą relacją jakość/cena.

W nosie jest cudownie aromatyczne i złożone. Eleganckie. Oferuje delikatną intensywność i precyzję. Dominują dzikie jagody i mięsiste jeżyny. Sporo lukrecji, kwiatów, głównie goździków i szałwii. Do tego delikatny biały pieprz, tytoń i czekolada. Podniebienie jest owocowe, dobrze wyważone, delikatne, precyzyjne. Oferuje dobrą definicję, soczystość i napięcie. To jak wytrawna konfitura albo przetarte świeże owoce w tostowo dębowym sosie.

Na podniebieniu sporo soczystej jeżyny, dojrzałej czerwonej jagody, żurawiny, kawy i czekolady. Nuty tytoniu i drewna. Wyraźne taniny, ale miękkie i czekoladowe. Długie. Jeszcze bardzo młode, ale już pije się przyjemnie. Oczywiście spora kwasowość, która powoduje, że wino jest jędrne i młode. Wyraźne nuty opalanej beczki, z tym że dominują owoce i beczka dodaje słodyczy i delikatnej krągłości. Za dwa cztery lata będzie w idealnej formie. Chociaż spora kwasowość dobrze wróży nawet na 5-10 lat.

Dobrze zbudowane. Oferuje dobrą definicję, soczystość i napięcie.

Coś dla miłośników finezji, elegancji, czerwonych świeżych owoców.

Doskonałe do steka, pieczonej wołowiny, pieczonych żeberek w miodzie, które właśnie mu towarzyszą.

Do kupienia w sklepie Składwin.eu w Aninie.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Leave a Reply