Biedronka-Antico Ceppo Tres 2016

Antico Ceppo Winemaker Blend Tres 2016 w cenie 23,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

To wino chciałem upolować już wcześniej, kiedy była oferta win włoskich.  Femar produkuje wina bardzo komercyjne. Tym razem zamiast Apulii mamy wino z Lazio.

Szczepy:  cabernet sauvignon, petit verdot, syrah.

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie balsamiczne, słodkie owoce, niektórym to przypomina politurę a mnie kawę z czekoladą. Jednak dominują przyprawy.  Sporo kardamonu, suszonej papryki, czerwona i czarna porzeczka w waniliowym sosie z odrobiną róży.

W ustach znowu dominują przyprawy. Jest nawet dzięki nim pewna lekkość. Kardamon, papryka, wanilia, kawa, czekolada, taniny dosyć suche. Zwłaszcza w końcówce. Jest nawet niezła kwasowość, Nigdy nie piłem politury, dlatego nie wiem, jak smakuje, ale to wino jest pijalne a politura raczej nie. Do tego czerwona i czarna porzeczka. Trochę truskawki.

Sporo cukru resztkowego, gdzieś na 7-8 gramów.

Jest nieco zabeczkowane i wyraźnie czuć alkohol. Trochę nieudana kopia win klasy średniej, chociaż w wielu sklepach mogłoby udawać wino za 49-59 zł. Pomimo wszystko 23,99 zł to jest przedział rezerwy z Portugalii i smakuje podobnie jak portugalskie rezerwy z Biedronki.
Wczoraj próbowałem kilku czerwonych win z Austrii z Burgenlandu. Bylem zachwycony zwłaszcza Blaufrankisch, a  mogłyby być w Biedronce w podobnej cenie. Widocznie Lazio sprzeda się lepiej.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply