Biedronka-Cademusa Rosso Terre Siciliane 2016

Cademusa Appassimento Rosso Terre Siciliane 2016 w cenie 19,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

To już ostatnie wino z otrzymanych do degustacji od Jeronimo Martins Polska właściciela Biedronki z poprzedniej (lutowej, ale już jest nowsza portugalska) oferty Wina włoskie pełne pasji.

Zaskoczenie za zaskoczeniem. Syrah produkowany metodą Appassimento i do tego wytrawny.

Plus marketing. Butelka i prezentacja jak na wino za 10 euro. Kandydat na hiciora pełną gębą!

Szczepy: syrah.

Kolor: rubinowy z akcentami purpury.

W nosie suszone śliwki w czekoladzie oraz wiśnie w likierze. Dominuje alkohol, potem lekko słodkie i nieco dymne. Sporo szypułkowej „zieleni”  i wanilii.

W ustach nieco rozcieńczone jak na podsuszone winogrona. Jest nieco kwasowości, brakuje pikantności syraha, ale coś tam ciała nawet jest. Jagody, śliwki, średnia budowa, wyraźnie czuć cukier resztkowy, ale nie dominuje. Dobra długość. W końcówce kwasowość jest bardzo cytrynowa. Jakby podpędzone cytrynką. Cukier resztkowy oraz wanilia przykrywają tę kwasowość i pewną cierpkość. Ma nawet nieco taniny. Co prawda suchej, ale jest. Wszystko trochę od czapy jakby poskładane z oddzielnych klocków, bez integracji. Jakby wzięto suszone winogrona, dodano wanilii, kwasek cytrynowy, alkohol i nieco taniny. Wrażenie soczkowatości, ale czy to ma wielkie znacznie? Nieco karykaturalne, ale łatwe i przyjemne.

Po dłuższym czasie w ustach nadal czuję ten kwasek cytrynowy i suche drewno.

Nie ma nic wspólnego z tym, co napisane na etykiecie, ale za 20 zł pije się  przyzwoicie.

Hiciorem nie jest, ale na pewno znajdzie wielu fanów.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na drowie!!

Leave a Reply