Biedronka-Colossal Reserva-promocja.

Poznaj mój Klub Wina

To mój kolejny stary szkic przygotowany jeszcze w październiku roku 2019.

Colossal Reserva 2016 w cenie 12,99 zł przy zakupie 2 butelek.

To o 7 zł taniej niż cena regularna! To ponad 35% taniej.

Colossal Reserva 2016 oceniłem jako dobre już w cenie 19,99 zł. Przy tej cenie awansuje nawet na bardzo dobre.

Jak czytam takie dowcipy jak ten: znakomite wino w cenie 19,99 zł w sklepach Dar Wina, to Colossal trzeba by określić jako wino kosmiczne! Hahaha. Tej klasy wina w Biedronce lub Lidlu nie wychodzą ponad 8-10 zł! Takie to są znakomite wina.

Na forum branżowym rozgorzała kolejna dyskusja o tym, że marka Colossal przez to sporo straciła na prestiżu, bo sklepy specjalistyczne nie będą tym winem handlowały.

Odczytuję to jako kolejny dowcip, bo Biedronka kupiła tego wina powiedzmy pomiędzy 500 tys. a 1 milion butelek, kiedy sklepy specjalistyczne i gastronomia może zagospodarować maksymalnie kilkanaście palet. Czyli ilość pomijalna przy zamówieniu Biedronki.

Powtarzam z uporem maniaka, że jeżeli masz kupić w sklepie monopolowym (np. Dar Wina) wino w cenie 20 zł, to poszukaj tego wina w dyskoncie za pół ceny lub tańszej. Nie przepłacaj.

Dlatego warto skorzystać z tej promocji i kupić przynajmniej karton tego wina, bo w tej cenie to mega okazja. To nie jest moje wino, więc nie kupię go nawet w tej cenie. Nie dlatego, że jest dla mnie za słabe, tylko przy moich możliwościach „przerobu” wolę coś lepszego. Ja nie piję wina dla alkoholu, tylko aby przeżyć emocje, więc szukam win wyjątkowych. Stąd moje milczenie na blogu, bo do dyskontów zaglądam coraz rzadziej. Piję rzadziej za to lepiej.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

Na zdrowie!!

Leave a Reply