Biedronka-Conde Vimioso Sommelier Edition 2013

Biedronka-Conde Vimioso  Sommelier Edition 2013 Vinho Regional Tejo w cenie 34, 99 zł.

 

Coś na lato!! Najlepsze Prosecco w super cenach!! Zapisz się do Klubu DDW

 

To już ostatnie wino,  które otrzymałem od Jeronimo Martins Polska właściciela Biedronki do testowania z oferty Odkrywaj nowe smaki-Wina Portugalii i Hiszpanii. Piłem je razem z innymi winami, ale na wino Na weekend wybrałem lżejsze wino, dlatego musiało czekać na swoją kolej aż do dzisiaj. To teoretycznie ostatni dzień obowiązywania tej oferty, ale jestem pewny, że znajdziesz jeszcze to wino na półkach Biedronki.

Kolor średnio purpurowy.

Szczepy: Aragonez, Alicante Bouschet, Touriga Nacional, Syrah, Cabernet Sauvignon.

W nosie ładna harmonia owoców i beczki. Ciemne dojrzałe czereśnie w waniliowym palonym sosie. Czuć dużą koncentrację, ale i spokój. Jak pewny siebie gladiator przez wyjściem na arenę. Nie musi się puszyć i prężyć muskułów, tylko ze spokojem czeka na swoją walkę. Nuty dymne, lukrecja, ale i sporo owocu. Może trochę zbyt dużo tej wanilii, bo brakuje nieco ekspresji owoców. Mógłbym nieco zarzucić brak balansu.

W ustach lepiej zbalansowane. Więcej owoców. Dojrzałe winie, czereśnie, maliny, sporo dymu i lukrecji. Wyraźne taniny, ale bardzo miękkie. Tak miękkie. W sumie w ustach zdecydowanie lepsze. Konfitura, ale nie za słodka. Bardziej dymna i balsamiczna. Sporo tych owoców.

Wino zdecydowanie warte tej ceny.  Za 35 zł dużo lepsze od wielu Valpoplicelli Ripasso za 80-100 zł.

Chociaż ja wracam do lżejszego Vallis Queyras Grenache Syrah 2015 z Lidla za 19,99 zł.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Biedronka-Conde Vimioso Sommelier Edition 2013

  1. Do swiat w Owadzie min 20% znizki na wszystkie wina , oprocz tych z ostatniej gazetki.Conde Vimioso Sommelier Edition 2015 Vinho Regional Tejo w rewelacyjnej cenie 23,99:)Pozdrawiam

Leave a Reply