Biedronka-Featherstone Sauvignon Blanc 2017

Featherstone Sauvignon Blanc 2017 w cenie 9,99 zł.

Na szczęście nie zostało rozlane w Europie. To już jakiś plus.

RPA uważane jest za drugie najlepsze miejsce na sauvignon blanc po Nowej Zelandii. Próbowałem mnóstwo sb z RPA, bo przez kilka lat specjalizowałem się w winach z RPA i są  bardziej różnorodne niż te z Nowej Zelandii.

Szczepy: sauvignon blanc.

Kolor: słomkowy.

W nosie grejpfrut z cytryną podbite kiszoną kapustą!

W ustach na początku uderzyła mnie lekka słodycz i lekka perlistość. Może to po okropnym winie musującym, które wcześniej próbowałem i wylałem. Jak na SB brakuje kompletnie kwasowości. W końcówce jest nieco gorzkawego kwasu, ale wino jest  bez wyrazu, za to będzie smakowało szerszej publiczności. Jest lekko perliście z cukrem na początku, potem  długo nic i w końcówce gorzka kwaśność. Znowu nieco sztuczny twór, bo brakuje świeżości typowej dla SB. Sauvignon blanc w wersji zdatnej do picia dla miłośników przedziału do 10 zł.

Brakuje balansu i końcówka wyraźnie gorzkawa. Nawet nieprzyjemna.

Nie rozumiem, o co chodzi Biedronce, że teraz promuje tak słabe wina?
I wszystko stało się jasne, kiedy sprawdziłem cenę tego wina. 12,99 zł. I znowu. Sam bym go nie kupił, bo taka cena odstrasza. I słusznie.

Wydaje mi się, że ta ostania przesyłka z Biedronki to primaaprilisowy żart. Trzecie wino trzecia porażka.

Nie sprawdziłem ceny przed degustacją, wobec tego miałem spore oczekiwania. Niepotrzebnie.

Nie chcę takich win nawet za darmo. Zepsuty wieczór, bo mogłem sobie wziąć coś o niebo, ba dwa nieba lepszego z pracy i to za 30 zł.

Otrzymałem to wino w pakiecie nowych win w stałej ofercie Biedronki. Dwa tygodnie temu było w cenie 12,99 zł. Teraz w najnowszej ofercie Wina nowego świata kosztuje jeszcze mniej, bo 9,99 zł.

Ocena: ♛♛/7-słabiutko

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Biedronka-Featherstone Sauvignon Blanc 2017

  1. Kiszona kapusta to chyba po schabowym i wyborowej została. ? Za te pieniądze wspaniałe wino! Białe schładzam bardziej, to winpo potrzebuje tego bardziej, bo rzeczywiście ma słodki finisz. Ale recenzja jest wysoce niesprawiedliwa, godna może produktów winopodobnych typu sophia…

    1. Czy niesprawiedliwa? Trudno mi się do tego odnieść. Wino słabe. Cena to jest czynnik wtórny. Jeśli wino jest dobre i do tego tanie to jest podwójnie interesujące. Tutaj tego nie ma. Dlatego od kilku dni nie piję win z dyskontów. Mam dość badziewia. Pozdrawiam.

Leave a Reply