Biedronka-Geyser Peak Zinfandel 2016

Geyser Peak California Zinfandel 2016 w cenie 19,99 zł.

Babylon's Peak Pinotage 2015 z RPA za 49 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

To na razie jedyne wino z październikowej selekcji Sommelier Poleca, jakie udało mi się kupić w „osiedlowej” Biedronce. Ponieważ Polecane są 4 wina, z których trzech nie piłem, muszę udać się na poszukiwania do innych Biedronek.

Kolor rubinowo purpurowy.

W nosie słodsza i lżejsza wersja Primitivo. Sporo konfiturowego owocu. Czereśnie, śliwki, czarna porzeczka, leciutka wanilia. Całość ładnie zharmonizowana. Ta wanilia pochodzi pewnie z wiórów, chociaż nieco dymu z wypalonej beczki daje się wyczuć.

W ustach lekka konfitura czereśniowo śliwkowo porzeczkowa pod leciutko waniliową pierzynką.
W końcówce nieco dymu i drewna. Lekka, przyjemna kwasowość, która dodaje mu lekkości. Brak tanin, ale wyjątkowo pijalne. Idealne dla tych, którzy nie lubią win wytrawnych. Tutaj jest jakieś 8 gramów (według mnie) cukru, ale opisane jest jako wytrawne.

Mojej żonie bardzo smakuje, pomimo że lubi wina wytrawne. Faktycznie jest smaczne i nie ma zbyt dużo sztuczności. Dla mnie bardzo podobne do Regenta z Palatynatu, który na dwa trzy łyki jest super, ale potem ten cukier mnie nieco męczy. Mnie męczy, ale Ciebie, może już niekoniecznie?

Znalazłem go w niemieckim sklepie internetowym w cenie 10 euro. W Biedronce kosztuje niecałe 5 euro.

Primitivo 2016 I Leoni di Puglia w cenie 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

 

 

Leave a Reply