Biedronka-Gomera Chardonnay Veneto 2016

Gomera Chardonnay Veneto 2016 w cenie 16,99 zł-Wybrałem to wino, bo to ten sam producent, którego  Salice Salentino Riserva 2012 opisałem wczoraj. Zapewne jest to jakaś rozlewnia, która kupuje wina w cysternach, ale naklejka z 92 pkt od Luca Maroni zrobiła swoje.

Postanowiłem zaryzykować i zakupić to wino. Nawet nie zwróciłem uwagi na rocznik i tę naklejkę, bo nie miałem okularów i nie mogłem dostrzec szczegółów etykiety.

wp_20161130_21_41_22_pro-2-1

 

Piłem wiele win, którym Luca Maroni przyznał wysokie oceny i każde z nich było mega komercyjne.

I takie samo jest to wino. Bardzo komercyjne, czyli bardzo smaczne. Na kontretykiecie jest napisane, że jest to wino półwytrawne. Mnie akurat nie to przeszkadza, bo pewnie dzięki dodatkowi cukru resztkowego jest takie dobre.

W nosie bardzo aromatyczny Chardonnay. Może aż nazbyt aromatyczny. Aromat brzoskwini, ananasa, z dużą dozą cytrusów i kwiatów. W nosie to samo tylko w końcówce lekka goryczka. Przyzwoita kwasowość i dobra cytrynowa końcówka. Rześkie, leciutko słodkie, ale kasowość dobrze równoważy cukier.

Znakomite wino na taras, do ryby, dla relaksu. Nawet lekko chrupiące. Tylko ta goryczka przypomina o jego „prostym” pochodzeniu. Zapewne jest skutkiem „dobrego” zasiarczenia na drodze od winnicy do „rozlewni”. To taki lekki przejaw mojego „czepiania się”. Jest tak dobre, że aż posądzamy go o „wspomaganie”.

Na zdrowie!!

 

 

Leave a Reply