Biedronka-Gravelly Ford Cabernet Sauvignon 2016

Gravelly Ford Cabernet Sauvignon 2016 w cenie 29,99 zł.

Pinot Noir Reserva 2012 z Wachau za 59 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Cabernet Sauvignon z Kalifornii za 30 zł? Czy tak tanie wino może być dobre? Kolor: średnio purpurowy. Kalifornia słynie z dobrych Cabernetów, zwłaszcza w dolinie Nappa, ale ceny są bardzo wysokie.

Szczep: Cabernet Sauvignon.

Kolor intensywnie rubinowy.

W nosie miękko i słodko. Śliwka, czarna porzeczka, lekka wanilia. Mnie przypomina średnio intensywne Primitivo. To jest bardziej konfitura, ale miękka jakby nieco rozgotowana.

W ustach to samo. Ciało lekkie i trochę więcej wanilii niż w nosie. Brakuje mi czystych owoców. To jest bardziej ugotowana papka owocowa. Przy czym jest nawet nieco kwaśne. Brakuje mi harmonii. Jest kwaśno słodkie. Tej słodyczy jest za dużo. Na początku zachwyca, ale po jakimś czasie ta słodycz mnie nieco męczy. Zapewne nie wszystkich będzie męczyć tak samo. Sporo osób zachwyci, bo jest bardzo łatwe w piciu.

Gdyby szukać wina na imieniny u Cioci albo Mamy to będzie idealne. Do różnych mięs , drobiu i makaronów z powodzeniem może zastąpić kompot.

Rocznik 2013 w magazynie Wine Enthusiast otrzymał notę 86 pkt, więc takie całkiem anonimowe nie jest. Bardzo możliwe, że należy do portfolio Bronco jednego z największych producentów w USA.

Coś na lato!! Riva dei Frati Prosecco DOC Treviso Brut za 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

Leave a Reply