Biedronka-Hagn Gruner Veltliner 2017

Hagn Gruner Veltliner Classic 2017 w cenie 24,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

Odwiedziłem przedwczoraj Biedronkę, aby kupić kilka nowych win. Szukałem przede wszystkim marcowych win z serii Sommelier Poleca, ale nie było ani jednego z tej trójki.

Zwróciłem uwagę na gruner veltlinera 2017 z Austrii z regionu Weinviertel, który ostatnio jest moim ulubionym szczepem. W ciągu ostatniego miesiąca spróbowałem przynajmniej 30 różnych wersji.

Wobec tego nie mogłem przejść obojętnie również obok tego egzemplarza i to pomimo tego, że nie jest tani (jak na Biedronkę).

W Biedronce prawie wszystkie wina w specjalnej promocji. Kup drugie wino za 50%.

Szczepy: gruner veltliner.

Kolor: złoty z drobniutkimi bąbelkami powietrza na ściankach kieliszka.

W nosie aromatyczne. Dojrzałe jabłka, gruszka, kwiaty bzu, trochę moreli. Słodkie dojrzałe owoce, nawet nieco brzoskwini i ananasa.

W ustach spora koncentracja owoców z odrobiną powietrza. Jabłko, gruszka, ciut grejpfruta. Żółto. Lekko mnie drażni goryczka i jest nieco zbyt miękkie. Natomiast jest spora koncentracja owoców. Sporo zieleni.

Ja wolę gruner veltlinery bardziej mineralne, rześkie i kwasowe. To jest wersja miękko-dojrzała.

Nie znalazłem tego wina na stronie producenta. To coś specjalnego dla Biedronki.   Jego wina w Polsce dystrybuuje firma Wino i Kieliszki.

Za 24,99 zł przyzwoity gruner veltliner.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

 

5 uwag do wpisu “Biedronka-Hagn Gruner Veltliner 2017

    1. Czy to Filius jest, pewności nie mam (tak twierdzi Wiener Schnitzel), ale to częsta praktyka stosowana przez producentów. Dla dyskontów czy supermarketów inna etykieta.

Dodaj komentarz