Biedronka-Hagn Gruner Veltliner 2017

Hagn Gruner Veltliner Classic 2017 w cenie 24,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

Odwiedziłem przedwczoraj Biedronkę, aby kupić kilka nowych win. Szukałem przede wszystkim marcowych win z serii Sommelier Poleca, ale nie było ani jednego z tej trójki.

Zwróciłem uwagę na gruner veltlinera 2017 z Austrii z regionu Weinviertel, który ostatnio jest moim ulubionym szczepem. W ciągu ostatniego miesiąca spróbowałem przynajmniej 30 różnych wersji.

Wobec tego nie mogłem przejść obojętnie również obok tego egzemplarza i to pomimo tego, że nie jest tani (jak na Biedronkę).

W Biedronce prawie wszystkie wina w specjalnej promocji. Kup drugie wino za 50%.

Szczepy: gruner veltliner.

Kolor: złoty z drobniutkimi bąbelkami powietrza na ściankach kieliszka.

W nosie aromatyczne. Dojrzałe jabłka, gruszka, kwiaty bzu, trochę moreli. Słodkie dojrzałe owoce, nawet nieco brzoskwini i ananasa.

W ustach spora koncentracja owoców z odrobiną powietrza. Jabłko, gruszka, ciut grejpfruta. Żółto. Lekko mnie drażni goryczka i jest nieco zbyt miękkie. Natomiast jest spora koncentracja owoców. Sporo zieleni.

Ja wolę gruner veltlinery bardziej mineralne, rześkie i kwasowe. To jest wersja miękko-dojrzała.

Nie znalazłem tego wina na stronie producenta. To coś specjalnego dla Biedronki.   Jego wina w Polsce dystrybuuje firma Wino i Kieliszki.

Za 24,99 zł przyzwoity gruner veltliner.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

 

5 uwag do wpisu “Biedronka-Hagn Gruner Veltliner 2017

    1. Czy to Filius jest, pewności nie mam (tak twierdzi Wiener Schnitzel), ale to częsta praktyka stosowana przez producentów. Dla dyskontów czy supermarketów inna etykieta.

Leave a Reply