Biedronka-Heavenly Sauvignon Blanc 2017

Heavenly Sauvignon Blanc 2017 Bin 67 w cenie 16,99 zł.

Kup Teraz Wina z Austrii.png

Udało mi się upolować  dwa pozostałe wina z kwietniowej edycji Sommelier Poleca. Musiałem odwiedzić tylko 2 Biedronki. Trudniej było upolować czerwone Vales da Beira.

Jak zobaczyłem Bin 67, pomyślałem o sb z Australii. Skojarzyło mi się z Penfoldsem. A tu niespodzianka, bo to Côtes de Gascogne.

Wina z Gaskonii potrafią być i tanie i dobre. Zobaczymy, czym uraczyła nas Biedronka. Po Loios 2016 mam spore obawy.

Szczepy: sauvignon blanc.

Kolor: trudno nazwać ten kolor słomkowym, jest raczej bezbarwny.

W nosie mi się podoba. Jest świeże i żywe. Słodki dojrzały agrest, trawa, ananas i cytrusy. I to już w pierwszym nosie. Potem dochodzi jeszcze nieco grejpfruta i sporo nut wapiennych.

W ustach podobnie tzn. na początku wydaje się mało kwasowe, nawet półwytrawne. Jakby miało sporo cukru resztkowego. Za chwilę jest kwaśne cytrynowo a w końcówce aż drapiąca kwasowość. Dziwne w kolejnym łyku to samo. Zaczyna się słodko, potem jest kwaśno i  na końcu gorzkawo. Wydaje mi się sporo zasiarczone. To mi przypomina nieco sok cytrynowy z koncentratu.

Po jakimś czasie nuty w nosie stają się bardzo zielone i nieco drażniące. Końcówka gorzkawa i mega kwasowa.

Nos bardzo bogaty prawie nowozelandzki, natomiast w ustach brak równowagi. Kwasowość aż gryzie.

Kontrowersyjne. Część odbiorców się ucieszy, że coś czuje a części, wyda się aż wulgarne i bez finezji. Co prawda kosztuje tylko 16,99 zł, ale ja bym wolał nieco mniej tego „bogactwa”.  Po 30 minutach wydaje mi się zlepkiem wody i kwasku cytrynowego. Jest nieco wodniste i bardzo kwaśne. Chyba przesadzono z kwaskiem cytrynowym, „siarką”, albo jakąś „chemią”.

Kup Teraz Wina z Niemiec.png

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

Leave a Reply