Biedronka -Jacobs Creek Shiraz Cabernet 2018

Zostań moim Patronem.

Jacobs Creek Classic Shiraz Cabernet 2018 w cenie 24,99 zł.

Poznaj mój Klub Wina.

Tym razem czerwone wino od Jacobs Creek. Spodziewam się pełnej konfitury, ze średnio pełnym ciałem. Zobaczymy czy wino czerwone mnie mniej rozczaruje niż Chardonnay.

Szczepy: Shiraz, Cabernet Sauvignon

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie: najpierw uderza pieprz i papryka, potem czerwono czarne owoce. Nie za bardzo konfiturowe, ale owocu jest sporo, z tym że nie atakuje słodkim owocem, tylko niedojrzałym. Śliwka, jagody, trochę nut wędzonych.

W ustach: znowu dominuje pieprz i papryka, potem wyraźne taniny. Szukam, szukam jakiegoś owocu, ale to jest raczej mętna papka jeżynowo śliwkowa. Śliwka wędzona, nie słodka. Sporo akcentów ciemno palonego drewna, z tym, że tych nut czysto tostowych (beczkowych) nie ma za dużo. Mocna struktura mi przeszkadza, bo ten owoc nie jest czysty. Bardzo długie, ale cały czas czuję taninę. Zbyt szorstkie, brakuje harmonii. Powiedziałbym ,że zbyt młode, albo zbyt mocne.

Jeśli miałbym do dyspozycji tylko 30 zł, to bym może podał to wino do steka, czy wołowiny, ale raczej wolałbym nie pić wina w ogóle, niż pić to wino.

Spodziewałem się nieco ciemniejszego koloru, bo Shiraz to potęga, ale kolor adekwatny do ceny.

Ta ocena wynika głównie z ceny, bo mi to wino nie pasuje.

Wystartowałem od pewniaków, ale to są pewniaki na akceptowalne minimum. Jestem rozczarowany, że to takie słabe wina. No cóż, za niską kasę, niska jakość. Kiedyś importowałem wina od D’Arenberga z McLaren Vale czy Bethanego z Barossy, to to jest przepaść.

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite

Na zdrowie!!

Leave a Reply