Biedronka-Kidia Rose 2017

Kidia Rose 2017 w cenie 19,99 zł.

Pinot Noir Reserva 2012 z Wachau za 59 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Półwytrawne różowe wino z Chile z regionu Londomilla Valley. Powiem szczerze, że o tej dolinie nie słyszałem. Okazuje się, że leży w sercu doliny Maule. To jest jeden z bardziej znanych regionów w Chile.

Szczep: Merlot.

Kolor: średnio różowy.

W nosie sporo truskawki, kwiaty (podobno te, które są na etykiecie). Nie wiem co to za kwiat, ale aromat jest przyjemny. Trochę agrestu i kolendry.

W ustach świeże i mineralne. Truskawki, nieco agrestu. Jestem zdziwiony, że wino z Chile  i do tego różowe jest tak eleganckie i mineralne. Niskie pH i cukier resztkowy bardzo ładnie się komponują. Jest świeże i bardzo rześkie. Najlepsze z 3 próbowanych win z najnowszej oferty Biedronki Wina i Alkohole obu Ameryk. Lepsze od San Telmo Torrontes i Luis Felipe Edwards Sauvignon Blanc.

Nie ma  żadnych sztucznych aromatów, goryczki. Przyjemna kwasowość. Bardzo fajne wino. Nie dziwię się, że trafiło na okładkę katalogu. Za 19,99 zł rewelacja.

Coś na lato!! Riva dei Frati Prosecco DOC Treviso Brut za 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre z plusem.

Na zdrowie!!

 

6 uwag do wpisu “Biedronka-Kidia Rose 2017

  1. Nareszcie wino , które było w moim zasięgu ( czyli w Biedronce okolicznej) .
    Może za bardzo je schłodziłem i nie od razu było gotowe. Nie mam doświadczenia z różowym , nigdy nie piłem. Będzie teraz opinia zupełnie nie fachowa. Dużo się dzieje z nosem, dużo się dzieje w smaku . Dla mnie trochę za dużo. Wolę wino mniej złożone. Oczywiście „mierz siły na zamiary” za taką kasę tyle emocji na pewno warto. Na marginesie Retina jest też w Lidlu ale do tej Biedronkowej nawet nie podskoczy.

  2. Wlasnie degustuje Kidia Merlot 2016 w czerwieni i musze przyznac ,ze to kolejne dobre wino z ” Owada „.Merlocik z bardzo ciekawym posmakiem ponoc kwiatu phalaenopsis:) Moim zdanim warte sprobowania.

  3. Trochę lepszy jabol. Z kategorii win mark…..etingowych. A co do winnic to : Nie możemy znaleźć Londomilla – Google Map.

Leave a Reply