Biedronka-La Bella Katarzyna 2015

Biedronka-La Bella Katarzyna 2015 w cenie 26,99 zł.

To wino piłem już dość dawno, ale jakoś nie miało szczęścia do wcześniejszej publikacji.

To drugie najdroższe wino z oferty Wina Półwyspu Bałkańskiego, które otrzymałem do degustacji od Biedronki pod koniec czerwca. Nie pamiętam, czy recenzowałem już jakieś wino z Bułgarii? Odbyło ze mną podróż do Chorwacji i tam zostało wypite w większym gronie „recenzentów”.

Szczepy: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Malbec.

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie słodka palona konfitura. Czarna porzeczka, jagody, wiśnie i śliwki w waniliowym sosie. Za dużo tej wanilii.

W ustach słodkie, gęste. Wanilii jeszcze więcej niż w nosie. Sporo owoców, właściwie usmażonych owoców gotowych do produkcji konfitury. Czarna porzeczka, jagody, wiśnie i śliwki. Z początku sporo wanilii, przechodzi w samą wanilię. W końcówce pozostaje tylko wanilia.

Lekki potworek, bo wino jest długie, mocne, ale w nasmaku dominuje wanilia. Bardziej klepka niż beczka? Może beczka, ale jest nieco sztuczności. To wszystko jest zbyt nachalne. Brakuje finezji. Wino zrobione pod z góry założony styl a’la Amarone.

Dla miłośników potężnych win. Nie zawsze dobrych. Gdyby napisać na etykiecie Malbec z Argentyny czy Primitivo di Manduria i wystawić w cenie 100 zł, znalazłoby się wielu amatorów. Dlatego nie mogę powiedzieć,  że jest niedobre, ale ja nie jestem amatorem tego stylu. Zdecydowanie brakuje finezji.

Coś na lato!! Manet Spumante Extra Dry za 30 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

Ocena :♛♛♛♛/7-dobre, polecam

 

Leave a Reply