Biedronka-Marques de Cosuenda Reserva 2013

DO Carinena Marques de Cosuenda Reserva 2013 w cenie 16,99 zł.

Domowy Doradca i Jego Wina on-line.png

To ostatnie wino z pierwszej partii win z najnowszej oferty Wina hiszpańskie pełne temperamentu, jakie kupiłem w pierwszym rzucie.

Szczepy: Garnacha, Tempranillo.

Kolor: wiśniowy.

W nosie nadzwyczajnie młode. Czerwone dojrzałe owoce. Truskawki, śliwki,  liście porzeczki, delikatne wiśnie i ciut mięty.

W ustach miękko i czerwono, ale niezbyt kwaśno. Nadal jędrne, chociaż ma lekko średnią budową. Truskawki, wiśnie, agrest, śliwki, nieco szypułkowe, przyjemna kwasowość nadająca mu świeżości i jędrności. Nadspodziewanie młodzieńcze. Długie.

Bardziej przypomina młode lekko utlenione wino niż Reserwę. Beczka musiała być naprawdę stara, bo nie czuję jej prawie wcale. Ale to dobrze, bo nie ma nic gorszego niż przebeczkowane  tanie wino. Tutaj tego nie mamy.

To już kolejny rocznik tego wina, które oceniam. Poprzedni rocznik 2010 mi nie smakował.  Jednak sporo win z Carineny mi się podobało. Nie tylko z dyskontów, bo dane mi było degustować również wiele innych win z tego regionu.

W cenie 16,99 zł bardzo dobre.

Kup Teraz Dockner Montem Zweigelt.png

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Marques de Cosuenda Reserva 2013

  1. W nosie jakby beczka była prosto s tartaku, czuć tu bardzo świeże drzewo.Trochę mi to do wina nie pasuje.Usta już mniej kontrowersyjne, zgadzam się , ze wino młodzieńcze , lekkie i miłe, Trochę mi do smaku nie przystają tu tempranillo i garcha , co nie jest wadą, ale jest niespodziewane dla mnie.
    Łagodne, miłe w smaku , da się pić z przyjemnością.

Leave a Reply