Biedronka-Montecore Negroamaro 2015

Montecore Negroamaro 2015 w cenie 17,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 79 zł!! Falstaff 92 pkt

 

To chyba najciekawsze wino jakie znalazło się w najnowszej promocji Sommelier Poleca. Lubię Negroamaro, dlatego byłem ciekaw, jaką wersję zaprezentuje nam Biedronka.

Kupiłem je przedwczoraj i patrząc na kontretykietę zobaczyłem nazwę producenta Femar Vini/Poggio le Volpi. No i znowu mamy wino półwytrawne. Lecz znając producenta, wino powinno być bardzo pijalne.

Mają wiele marek obecnych na naszym rynku, również w sklepach specjalistycznych. Przede wszystkim linia Epicuro. Gdyby znalazły się w ofercie Biedronki, pewnie kosztowałyby poniżej 20 zł. Z dyskontów znamy jeszcze markę Faunus, której Primitivo di Manduria polecałem.

To jeden z ulubionych producentów Luci Maroniego. Ich wina od wielu lat otrzymują regularnie bardzo wysokie oceny, nawet 97 pkt.

Szczepy: Negroamaro.

Kolor: Głęboko rubinowy.

W nosie atakuje lukrecją, ziołami i słodkimi owocami. Suszone śliwki, czarna porzeczka, sporo nut palonego drewna. Dobry balans. Zwarte, gęste i jędrne. „Ciemno” i „słodko”.

W ustach sporo dymu i słodkich ciemnych owoców. Czuć cukier resztkowy jest, ale w otulinie ciemnych owoców. Prawie likierowe. Miękkie, gęste i „słodkie”. Gęsta konfitura z jagód, czarnej porzeczki. Trochę taniny w końcówce. Niezła długość.

Jest tak, jak się spodziewałem, bardzo komercyjne i bardzo smaczne. Może tego cukru jest jak dla mnie ciut za dużo, ale dla fanów Primitivo będzie akurat. Tutaj jest nieco „ciemniej”. Owoce są mocno przypalone i czarne. Będzie smakowało bardzo fanom Amarone i Appasimento.

Jak na tę cenę to wino jest bardzo dobre.

Borell Diehl Spatburgunder 2015 !! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre.

Na zdrowie!!

 

7 uwag do wpisu “Biedronka-Montecore Negroamaro 2015

  1. Nos jak napisałeś „ciemno i słodko” Usta jeśli konfitura to śliwkowa , tanin mi brakuje.Może trzeba trochę więcej poczekać na otwarcie wina. Dobra są ale oblane słodyczą. Do Amarone jednak daleko brak tu tej koncentracji. Piszemy jednak o winie za 18 zł i „miej proporcje mocium panie” . Jest nieźle i jak znajdę ( bo kupiłem ostatnia butelkę w mojej B. ) to dokupię. Dobra pozycja do degustacji.

    1. Dokładnie. 18 zł to raczej daleko do Amarone. Ale na pewno lepsze od wielu win za 40-50 zł u konkurencji. Femar robi wina wybitnie komercyjne.

  2. Właśnie degustowałem.
    Rzeczywiście „słodkie” i ciemne.
    Sprawiło mi dużo przyjemności.

    Dzięki za recenzję!

Leave a Reply