Biedronka-Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie-podsumowanie

Biedronka-Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie-podsumowanie.

Na podstawie tego, co piłem (5 win czerwonych i dwa wina białe) mogę stwierdzić, że Włochy to nie jest najlepszy kierunek dla Biedronki. Niestety tanie wina włoskie są bardzo kiepskiej jakości.

Uważam, że Włosi produkują bardziej wodę niż wino, bo wydajność z hektara jest tam znacznie wyższa niż we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech czy Austrii.

Degustacja win włoskich z najnowszej oferty Biedronki tylko to potwierdziła. Tak kiepskiej oferty w Biedronce ja jeszcze nie pamiętam. Nie obserwuję dyskontów zbyt długo, dopiero od ponad roku, ale w kategorii cenowej do 30 zł zdecydowanie lepsze są wina z Portugalii, Hiszpanii, czy nawet Francji.

Nie wspomnę już o dobrych winach węgierskich w Lidlu. Po prostu tanie wina z Włoch, mam tutaj na myśli wina do 3 euro Ex Works, są stosunkowo niskiej jakości. Wina hiszpańskie, czy portugalskie w tym przedziale cenowym są o niebo lepsze.

Biedronka dosyć często prezentuje wina włoskie, pomimo ich niskiej jakości, bo widocznie te wina się dobrze sprzedają. Włochy w Polsce są bardzo popularne, ze względu na włoską kuchnię i wyjazdy do Włoch na wakacje.

Oferta Lidla jest ciekawsza od oferty Biedronki. Może dlatego, że Lidl działa na wielu rynkach winiarskich. Tzn. ma dobrą selekcję win węgierskich, hiszpańskich, niemieckich, francuskich, a nawet włoskich, bo na nich operuje od dłuższego czasu.

Biedronka ma dobrą selekcję win portugalskich, bo operuje głównie w Portugalii.

Dlatego powinna skupić się bardziej na winach portugalskich, chociaż pewnie jest to determinowane przez kupujących, którzy oczekują widocznie win włoskich, nie zwracając większej uwagi na jakość win.

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply