Biedronka-Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie

Wspieraj mnie na Patronite.pl.

Biedronka-Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie promocja od 11 września.

Od jutra Biedronka wprowadza nową ofertę. Jednak patrząc na to, co zawiera jej katalog widać, że to głównie promocja, która ma za zadanie wypchanie win, które od kilku miesięcy znajdują się już na półkach. Kilka z nich było w promocji Sommelier Poleca czy kwietniowej Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie.

W ofercie znalazło się 14 win. Większość oferty stanowią wina obecne już na półkach Biedronki od kilku miesięcy, z tym że prawie połowa 6 z 14. jest przeceniona.

Martini Asti DOCG z 29,99 zł na 24,99 zł.

Uvam Pinot Grigio delle Venezie z 16,99 zł na 12,99 zł.

Martini Prosecco DOC z 29,99 zł na 24,99 zł.

Sensi Orvieto DOC z 12,99 zł na 9,99 zł.

Oltre Passo Primitivo 2016 z 16,99 na 12,99 zł.

Forte Elerone IGT Puglia z 24,99 zł na 19,99 zł.

Mnie oferta włoska zbytnio nie fascynuje, bo wina są słabe. Chyba najlepszym winem jest Faunus Primitivo di Manduria w cenie 24,99 zł, które recenzowałem w kwietniu.

Może skuszę się na zakup Forte Elerone IGT, Fitta Soave Classico w cenie 19,99 zł i któreś z Prosecco. Prawdopodobnie Martini DOC i porównam z Prosecco Riva dei Frati. Prawdopodobnie jest to Proscecco Extra Dry a więc półwytrawne.

„Biedna” jest ta nowa oferta, znacznie mniej ciekawa niż dobiegająca końca Wina obu Ameryk.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Biedronka-Odkrywaj nowe smaki-Wina włoskie

  1. Ciekawe jak wypada to tanie Chianti.

    Próbował Pan może Cavalo Negro (Parras, Tejo) z wrześniowego „Sommelier Poleca” z Biedronki? Mi wczoraj zdecydowanie smakowało – jestem ciekaw Pana opinii 😉

    Pozdrawiam

    1. Ja wątpię w Chianti za 12 zł, dlatego nie wiem, czy zdecyduję się na zakup. Cavalo Negro jeszcze nie kupiłem, bo wpadła nowa oferta do Biedronki i jeszcze nie zamieściłem recenzji całej szóstki. Dużo tych win. W kolejce czekają 4 recenzje. Stąd dzisiejszy wpis. Na pewno je kupię. Jak będzie dobre to może „załapie się” na następny weekend? Jutro bardzo dobre Crozes Hermitage z Lidla Pozdrawiam.

Leave a Reply