Biedronka-Palha Canas Reserva 2015

Casa Santos Lima Palha Canas Reserva 2015 Vinho regional Lisboa w cenie 39,99 zł.

Wino otrzymałem do degustacji od Jeronimo Martins Polska właściciela sklepów Biedronka w pakiecie sześciu win pochodzących z najnowszej selekcji Lizbona i reszta winiarskiej Portugalii.

Jako pierwsze otworzyłem wino polecane przez sommeliera Quinta das Setencostas Alenquer DOC., ale niestety było korkowe.

Wobec tego jako pierwsze piję wino, którego nie ma w katalogu. Widocznie „doszlusowało” później.

Szczepy: touriga national, touriga franca, tinta roriz, castelao, camarate,

Kolor: głęboko rubinowy z akcentami purpury.

W nosie powidła śliwkowe z nutami tostowymi. Do tego czarna porzeczka, jagody, dymne, z nutami gałki muszkatołowej, goździków i lukrecji. Ciemne i gęste z odrobiną lekkości.

W ustach przyjemnie owocowe z wyraźnym tostowym alkoholem. Taniny, beczka i owoce ładnie zbalansowane. Długie. Nuty eukaliptusa dodają mu świeżości. Jest mocno zbudowane, ale nie ciężkie w odbiorze. Dzięki sporej kwasowości. Trochę gorzkiej czekolady i goździków. Jest już gotowe do picia, ale za rok dwa będzie jeszcze miększe. Teraz w końcówce jest taniczne, taniny jeszcze nieco suche.

Na stronie producenta są dane techniczne rocznika 2013 i kwasowość była wysoka jak na wino czerwone, bo 6,3 g/l.

To dobrze, bo dzięki temu jest żywe, niemęczące.

Zdecydowanie do mięsa. Również do twardych średnio dojrzałych serów.

Ocena: ♛♛♛♛♛/7-bardzo dobre

N zdrowie!!

 

5 uwag do wpisu “Biedronka-Palha Canas Reserva 2015

    1. Dziękuję za komentarz. Wobec tego jutro zmienię cenę, ale najpierw muszę ją potwierdzić. Tę cenę znalazłem w komentarzu na Winicjatywie. Nie weryfikowałem jej w sklepie, a w katalogu tego wina nie ma.

  1. „Jest już gotowe do picia, ale za rok dwa będzie jeszcze miększe. ” czyli nada się ono do nie zbyt długiego starzenia ?

Leave a Reply