Biedronka-Szampan Piper-Heidsieck Brut

Nareszcie mogłem spróbować szampana Piper-Heidsieck Brut. W poprzedni weekend skorzystałem z promocji w Biedronce i zakupiłem go z upustem 25%, czyli za niecałe 75 zł. Już regularna cena 99 zł jest ceną okazyjną.

W nosie dużo owoców. Słodkie jabłko, żółta śliwka, ciasteczka maślane, drożdże. Czuć te kilka lat dojrzewania na osadzie.

W ustach cytrusy, jabłko. Kremowo maślane, okrągłe z dobrą strukturą. Idealna kwasowość, dobre ciało, lekka mineralność. Długi o przyjemnej końcówce.

W sumie szampan bogaty, dojrzały o ładnym balansie. Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na jego zakup. Przy cenie 99 zł jeszcze się wstrzymałem, bo mam „na stanie” kilka szampanów, ale przy tej promocji musiałem skorzystać i go spróbować! Przyjazny pijącym, czyli nie jest tak szczupły, kwasowy i mineralny jak szampan może być. Ta wersja Brut jest bardziej „cielista”, owocowa i kremowa niż oba szampany z Lidla. Dla mnie jest dużo przyjemniejszy w odbiorze. Ciało, kasowość i okrągłość powoduje, że jest bardzo „pijalny”.

Jeżeli masz ochotę na dobrego szampana to nie przepłacaj tylko „leć” do Biedronki, dopóki jest jeszcze na półkach. Wielka gratka dla miłośników szampana.

Na zdrowie!!

5 uwag do wpisu “Biedronka-Szampan Piper-Heidsieck Brut

  1. Ja Pipera piłem ponad 10 lat temu i wtedy zrobił na mnei bardzo dobre wrażenie. Chciałem go kupić w grudniu ale w tych Biedronkach, które odwiedziłem nikt o nim nie słyszał. Niestety do Warszawy mam 350 km.

Leave a Reply