Biedronka-Riesling Palatium Halbtrocken 2016

Biedronka-Riesling Palatium Halbtrocken 2016 w cenie 13,99 zł.

Kupuj wina najtaniej!! Wstąp do Klubu DDW

 

Producent J.F. Brems GmbH (który kryje się pod „tajemniczym”numerem D.RP-907009) w Zell nad Mozelą. Akurat tak się składa, że w zeszłym roku w sierpniu odwiedziłem to miasteczko i wszystkie winoteki, które się w nim znajdują. Wina w cenie 4.50-5.00  euro do wyboru do koloru. Zell jest stolicą regionu Zeller Schwarze Katz. W większości te najtańsze wina są półwytrawne lub półsłodkie.

Szczep: Riesling.

Kolor blado słomkowy.

W nosie nieco rozwodniony Riesling. Trzeba długo szukać owocu, bo aromat jest dosyć słaby. W końcu w nosie trochę Rieslinga jest. Owoce tropikalne, trochę jabłka i trochę ananasa.

W ustach tak samo. Sporo cytryny, ciut ananasa i moreli. Spora kwasowość więc ten cukier się przydaje. Na końcu trochę kwaśnej goryczki. Nieco charowate, bo siarki jest sporo.

Za 13,99 zł może być. Dobrze schłodzone w letni gorący dzień może zabijać pragnienie. Dodanie wody dużo mu już nie zaszkodzi. Więc do szprycera jak znalazł.

Ostatnio specjalizuję się w Rieslingu, tak niemieckim, jak i austriackim, dlatego ta jakość mnie nie zadowala. Na pewno pije się to przyjemniej niż jakąś „taniznę” z Włoch. Tutaj przynajmniej jest trochę kwasu. Może ma nuty ciut sztuczne, ale całość w tej cenie akceptowalna. Z win do 16 zł wolałbym przyzwoite Vinho Verde, ale obecnie na półce Biedronki nic takiego nie znalazłem.

Na zdrowie!!

Leave a Reply