Biedronka-Robert Makłowicz poleca

Robert Makłowicz poleca 6 win z Austrii, Bułgarii, Francji i Hiszpanii.

Kilka dni temu z biura prasowego JMP (Jeronimo Martins Polska) otrzymałem wiadomość, że za chwilę na półkach Biedronek (300.) zagoszczą wina z nowej selekcji. Swój udział w tej selekcji miał Robert Makłowicz.

Ponieważ w informacji był link do Piwniczki Biedronki gdzie mają być prezentowane krótkie filmiki recenzujące wybrane wina, więc postanowiłem odwiedzić tę stronę.

A tam przywitało mnie hasło Na spotkanie wiosny i rum, wódka i słodkie wino. Niezła załamka.

Przeglądając zamieszczone wina, zauważyłem, że pomimo mojej kilkumiesięcznej nieobecności w Biedronce niewiele się zmieniło.

Biedronka reklamuje klasyki typu Carlo Rossi czy Kadarka. Do tego większość win przeze mnie już recenzowanych.

Natomiast pojawiło się wino (od grudnia-widać jak dawno nie odwiedzałem Biedronki), które Robert Makłowicz rekomenduje dodatkowo filmem. Crvene Vino z Chorwacji w cenie 24,99 zł.

Ten filmik można obejrzeć  na youtube.

Pan Robert jak zwykle w znakomitej formie. Niestety mówienie o kuchni, to nie to samo co mówienie o winie. Mnie zabrakło konkretów, ale może tak trzeba, aby nie zanudzić widza?

Niestety, ale oglądnięcie tego  filmu specjalnie mi wina  nie przybliżyło.

Dowiedziałem się, że było produkowane bez użycia beczki i pachnie owocami leśnymi. No i jest znakomite.

Na tej zasadzie każde wino jest znakomite. Opisując wrażenia bez wąchania i próbowania z pamięci, mnie akurat nie przekonuje. Ale pewnie jestem w mniejszości.

Dlatego postanowiłem wino kupić i porównać moje wrażenia z tym, co powiedział pan Makłowicz. (Niestety na razie poszukiwania spełzły na niczym).

Wróćmy jednak do rekomendacji. Dwa wina białe i cztery czerwone. Dwa z Austrii. Gruner Veltliner (już recenzowany) i Zweigelt. Chardonnay z Francji (Langwedocja), dwa wina z Hiszpanii (Carinena) i jedno z Bułgarii.

Pierwszy wniosek? Ale te wina są drogie. Nie wiem, z czym to jest związane, ale importerem nie jest Biedronka. Dlatego już na starcie, podniosło cenę o rząd 20-30%. Czy te wina są warte tak wysokiej ceny? Wkrótce się przekonam.

Na zdrowie!!

 

 

Leave a Reply