Biedronka-Samos Vin Doux Moscato 2016

Biedronka-Samos Vin Doux Moscato Vin de Liquer w cenie 19,99 zł.

Coś na lato!! Prosecco DOCG Superiore Conegliano Valdobbiadene za 40 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

 

Kilka dni temu, konkretnie od 26 czerwca trafiła na półki Biedronki nowa oferta z cyklu Odkrywaj nowe Smaki, tym razem są to Wina półwyspu Bałkańskiego.

Ja kupiłem i oceniłem już jedno wino z tej oferty, nawet nie wiedząc, że  jest w jakiejś specjalnej promocji. Mam tutaj na myśli Vina Laguna Malvazija.

Jednak tuż przed wyjazdem na urlop otrzymałem od Jeronimo Martins Polska karton sześciu win z tej oferty do oceny. Wobec tego nie było innego wyjścia jak zabrać  je ze sobą do Chorwacji.

Wobec tego zrezygnowałem z zabrania swoich win, aby móc skupić się na tych winach i winach miejscowych.

Jako pierwsze otworzyłem Muskat z greckiej wyspy Samos. Z Muskatami z Samos spotkałem się już wiele lat temu, kiedy byłem zainteresowany importem tych win do Polski. Otrzymałem nawet karton ich win do degustacji. Te, które mi najbardziej smakowały były niestety najdroższe.

Otworzyłem jako pierwsze, bo poleciłem je do „śmierdzącego ” sera naszym nowym znajomym z Rzeszowa poznanym w Chorwacji.

Niestety, to jest wino wzmacniane poprzez dodanie alkoholu, a ja nie jestem miłośnikiem takich win. Wolę austriackie Trockenbeerenauslese o dużo niższej zawartości alkoholu, większej zawartości cukru, ale zdecydowanie wyższej kwasowości. No i bez dodatku alkoholu. Z tym że różnica w cenie jest ogromna. Jednak wolę kieliszek TBA niż butelkę wzmacnianego Muskatu.

Kolor średniozłoty.

W nosie dużo alkoholu i rodzynek. Suszone morele. Spod sporego alkoholu wyziera nieco konfitury różanej. Do tego szałwia i miód.

W ustach gęste miodowo alkoholowo rodzynkowe. Sporo suszonych owoców. Musi być mocno schłodzone, aby zbić trochę ten alkohol. Kwasowość na szczęście jest. Nie jest długie, w końcówce trochę suszonej róży.

Jest bardzo smaczne, chociaż nie jest specjalnie „wyrafinowane” i jeden kieliszek wypijam z dużą przyjemnością.

Za 20 zł idealny prezent dla Babci i Dziadka. Ewentualnie imieniny u starszej Cioci.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Biedronka-Samos Vin Doux Moscato 2016

Leave a Reply