Biedronka-Santa Luz 2015 Gran Reserva Cabernet Sauvignon

Santa Luz 2015 Gran Reserva Corte Cabernet Sauvignon w cenie 34,99 zł.

Na to wino trafiłem przypadkiem. Znajoma zaprosiła nas na kieliszek czerwonego wina, które jej ostatnio bardzo smakuje. W porównaniu do Prioratu z Biedronki, który jej kompletnie nie smakował. Mnie wprost przeciwnie, ale dzisiaj nie o tym winie jest rzecz. Wiem, że ona lubi wina soczyste, mocne, ale jednocześnie owocowe. Nie wiem czemu ten Priorat jej nie smakował, bo w ocenie tej Gran Reservy jesteśmy zgodni.

Ta Gran Reserva pochodzi z gron zebranych w słonecznej dolinie Colchagua Valley, w której powstaje większość dobrych Cabernetów w Chile.

Kolor średnio głęboki rubinowy.

W nosie na początku atakuje mocna czarna porzeczka. Potem trochę wanilii i beczki. Zaskoczyła mnie czystość owocu. Po jakimś czasie wyczuwam dodatkowo delikatne nuty orzechów włoskich.

W ustach czarna porzeczka, wiśnia. Do tego jagody, trochę liści porzeczki, dymu i palonej beczki. Łagodne taniny. Leciutkie nuty lukrecji. Dużo soku, dużo kwasu.

W sumie wino bardzo owocowe o średniej budowie, dobrej integracji i fajnej harmonii. Bardzo smaczne. Pije się przyjemnie. Raczej wino klasy Reserva niż Gran Reserva. Nie za lekkie, nie za ciężkie. Wino środka.

Dobre wino do picia dla relaksu.

Wydaje mi się, że w tej cenie można by znaleźć coś ciekawszego, chociażby wspomniany Priorat Sol i Terra Heredad 2013, który jest jednak winem kontrowersyjnym, bo jak widać, nie każdemu smakuje.

Santa Luz 2015 Gran Reserva Corte Cabernet Sauvignon w cenie 34,99 zł to przyzwoite, komercyjne wino na poziomie najtańszych win w sklepach specjalistycznych. Może nie jest to jakaś wyjątkowa okazja, ale idąc w Święta w odwiedziny do bliskich lub znajomych, będzie bezpiecznym wyborem.

Na zdrowie!!

3 uwagi do wpisu “Biedronka-Santa Luz 2015 Gran Reserva Cabernet Sauvignon

  1. Do dzis jest w promocji po 27,99:) Co do wina to jest rzeczywiscie bardzo owocowe ze swietnie zintegrowana kwasowoscia ,przypomina mi Owadziego Parejasa Cab-Suv 2014:)Pozdrawiam.

Leave a Reply