Biedronka-Seival by Miolo Brut

Seival by Miolo Brut w cenie 18,99 zł.

W najnowszej ofercie Wina z Nowego Świata znalazło się również wino musujące z Brazylii. Wina musujące idą u mnie na pierwszy ogień. Wobec tego musi być tak i ty razem. Widziałem jeszcze kilka innych nowych win, ale wybiorę sobie coś do degustacji za kilka dni.

Wino produkowane metodą Charmata, taką samą jak modne prosecco.

Szczepy: chardonnay, pinot noir.

Kolor: słomkowy.

W nosie jabłko, melon, leciutko szypułkowe. Pachnie przyjemnie i świeżo. Pobudza kubki smakowe.

W ustach dominuje melon i znowu lekkie szypułki. Rześkie, nieco wodniste. Lekkie wino tarasowe, chociaż w końcówce jest mocno siarkowe. Przy dzisiejszym ciepłym wieczorze nieco orzeźwia. W końcówce niestety jest gryzące. Zrzucam to na karb sporej ilości siarczynów. Małżonka proponuje do tego dodać kostki lodu.
Szukam owoców egzotycznych i tych obiecanych cytrusów, ale ich nie znajduję. Może za cytrusy mają grać siarczyny?

Polecono nam Seival, jako „przyzwoitego musa”, ale coś się komuś pokręciło. Nie pójdzie do zlewu (chociaż bym się nie założył), bo jest musujące, ale małżonka jest mocno zawiedziona i narzeka, że kupuję takie kiepskie wina i ona musi się z tym męczyć.

Oj chyba zawiodła się srodze  na rekomendacji! Ja wymiękam. Po jednym kieliszku mam dość. Nie jestem miłośnikiem Prosecco, ale nawet Vallato jest dużo lepsze, chociaż jest extra dry (wolę brut). Może jednak nie w cenie 46,90 tylko 10 zł taniej.

Ocena: ♛♛/7-słabiutko

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply