Biedronka-Sommelier Poleca 04.05-30.05. 2018

Biedronka-Sommelier Poleca 04.05-30.05. 2018

Najnowsza rekomendacja z cyklu Sommelier Poleca kolejny raz zawiera trzy wina. Jedno portugalskie musujące Montanha Superior, jedno białe z Nowej Zelandii Greyrock Sauvignon Blanc i jedno czerwone również z Portugalii  Vinhas de Rebordelo.

Tak się składa, że kilka dni temu piłem już to wino musujące. Niestety zawiodło mnie i to bardzo. Nie warto go kupować nawet pomimo niskiej ceny 16,99 zł, bo jest słabe.

Nie wiem jaki rocznik Greyrocka jest promowany, bo na zdjęciu jest rocznik 2015? To chyba jakaś pomyłka, ale muszę sprawdzić przy okazji zakupu Vinhas de Rebordelo.

Majowe rekomendacje są mieszanką czyszczenia magazynów (Greyrock) ze słabym winem musującym i  tajemniczym winem z regionu Trás-os-Montes.

Tajemniczym, bo jeszcze pozostaje dla mnie tajemnicą. Dopiero mam zamiar je spróbować i wrażeniami wkrótce się podzielić.

Greyrock Sauvignon Blanc to chyba jeden z największych przebojów Biedronki i trzeba zrobić miejsce na nowy rocznik, który najpóźniej po wakacjach powinien się pojawić na półkach. Tylko dlaczego na zdjęciu w gazetce jest rocznik 2015?

Odwiedziłem Biedronkę przy Bokserskiej w Warszawie i nie znalazłem nawet Geyrocka, co było dla mnie sporym zaskoczeniem. Wobec tego nie mogłem sprawdzić rocznika. Po Vinhas de Rebordelo również nie było śladu. Tylko Montanhy było sporo. Niestety, najmniej interesującego wina jest na razie najwięcej.

Na zdrowie!!

 

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Sommelier Poleca 04.05-30.05. 2018

Leave a Reply