Biedronka-Sommelier Poleca 16.11-30.11.2017

Sommelier Poleca 16.11-30.11.2017

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Trzy wina, z których dwa kupiłem, a trzecie oceniłem już rok temu Fetzer Merlot.

Chciałem sprawdzić, który rocznik jest obecnie na półkach. Czy to nowe wino, czy to samo co rok temu? Niestety nie znalazłem nigdzie rocznika. Jak przy winie stołowym. Oglądałem butelkę chyba z pięć minut z każdej strony i nic. Nie udało się. Wobec tego odłożyłem  z powrotem na półkę.

Jeśli to jest to samo wino to na pewno warte je kupić, jeżeli jeszcze nie próbowałeś.

Jeśli to jest nowszy rocznik, to również warto kupić, aby sprawdzić, czy dorównuje poprzedniemu rocznikowi.

Wreszcie zakupiłem Loios zarówno białe, jak i czerwone, bo żadnego z nich jeszcze nie piłem, a nie pamiętałem, które znalazło się w rekomendacji. Oba wina są tak długo na półkach Biedronki, opatrzyły mi się tak bardzo, że uznawałem za każdym razem, że już je musiałem pić. Wobec tego nigdy ich nie kupowałem.

Sommelier poleca wersję czerwoną.

W Biedronce ciągłe zmiany. Kiedyś rekomendacje Sommeliera były co dwa tygodnie i dotyczyły jednego wina, przez ostatnich kilka miesięcy były tylko raz w miesiącu i dotyczyły trzech win.

W październiku w ogóle nie udało mi się znaleźć win z tej rekomendacji. Teraz trwać będzie tylko dwa tygodnie. Ale przynajmniej udało mi się je wszystkie znaleźć na półce.

Najciekawszy jestem Grüner Veltlinera Schloss Bockfliess 2016. Jestem wielkim fanem GV i mam w ofercie przynajmniej pięć różnych GV ocenionych przez magazyn Falstaff pomiędzy 89-92 pkt. To wino jest produkowane przez uznanego producenta Pfaffl, którego wina ma w swojej ofercie Starwines, ale ceny tam są zabójcze, bo interesujący mnie GV kosztował ponad 80 zł.

Najtańszy za 56 zł pewnie kosztuje w winnicy podobnie do tego, który znalazł się w Biedronce. Na cenę 24,99 zł to już mnie stać.

Niestety okazało się, że na pólkach jest także Riesling, którego ja wziąłem za GV. Wobec tego muszę wrócić do Biedronki po GV. Tak to jest, jak się nie czyta uważnie etykiet. Za to cena jest nieco niższa bo tylko 19,99 zł!

Angels Tears Sauvignon Blanc 2017 z RPA za 35 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Biedronka-Sommelier Poleca 16.11-30.11.2017

  1. Wlasnie zakupilem w Biedronie Sogrape Silk & Spice 2016,Licenciado Reserva 2012,Monte Da Ravasqueira Reserva 2016 w tubie. Nareszcie cos drgnelo u Portugalczyka:)

Leave a Reply