Biedronka-Sommelier Poleca-Guarda Rios Branco 2015

Na półkach Biedronki zagościło nowe wino z serii Sommelier Poleca.

Jest to wino z Alentalejo w Portugalii Guarda Rios Branco 2015 w cenie 17,99 zł.

I tym  razem to wino jest dużo lepsze niż poprzednie rekomendacje.

Nie jest to wino wielkie, ani nawet bardzo dobre, ale mogłem je wypić bez uczucia zmarnowanych 17,99 zł. Obecnie w Biedronce jest kilka dużo lepszych win białych.

Choćby Greyrock i Altano.

Poprzednio miałem poczucie wyrzuconych pieniędzy. Teraz było lepiej. Chociaż bałem się tego zakupu, bo dzień wcześniej kupiłem pięć win z najnowszej kolekcji Lidla i jeszcze ich nie wypiłem. Nie potrzebowałem tego wina do „szczęścia”, ale nie chciałem się ograniczać tylko do Lidla. Postanowiłem zaryzykować. Na szczęście nie było tak źle.

Wino lekkie, z delikatnym aromatem i lekką kwasowością. Dosyć przyjemnie owocowe z dominacją zielonego jabłka, melona i moreli. Kwasowość ok. Przyzwoita końcówka.  Nadaje się do lunchu lub obiadu z kurczakiem w roli głównej. Także do Risotto z serem gorgonzola, gruszką i orzechami włoskimi. Nie zdominuje żadnej potrawy, nawet najlżejszej.

Pojawiła się już (w Biedronkach wokół mnie) także nowa promocja w Biedronce (przynajmniej ja ją widzę pierwszy raz) SELEKCJA PREMIUM. Na razie zakupiłem jedno wino, Bourgogne Chardonnay 2015 (jeszcze nie piłem).

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Sommelier Poleca-Guarda Rios Branco 2015

Leave a Reply