Biedronka-Sommelier Poleca-Maison Fortant Lux Royal Rose Coteaux Varois 2016

Dzisiaj kolejne, drugie wino z najnowszej oferty Sommelier PolecaFortant Lux Royal Rose Coteaux Varois 2016 w cenie 19,99 zł. Formuła Sommelier Poleca, zmienia formę z oferty jednego wina co dwa tygodnie na trzy wina raz w miesiącu, z czego jedno wino pochodzi z bieżącej oferty, a dwa są wyselekcjonowane specjalnie dla tej formuły.

I właśnie różowe wino z Prowansji będące mieszanką Grenache, Cinsault i Syrah znalazło się w lutowej trójce .

Czy teraz jest czas na wino różowe? Z pewnością taka oferta byłaby bardziej na miejscu w miesiącach letnich. Może to jest test przed okresem letnim, czy wino różowe może cieszyć się zainteresowaniem? Maison Fortant to duży gracz na rynku francuskim. Pierwszy raz spotkałem się z nim w latach 90. ubiegłego wieku. W ubiegłym roku udało mi się odwiedzić kilka dobrych winnic w Prowansji i ciekawy jestem, jak wypadnie to wino.

Kolor blady łososiowy.

W nosie porzeczka, malina, ananas i grejpfrut z nutami ziół i kwiatów. Świeże i rześkie

W ustach czerwona porzeczka, jaśmin, limonka, papaja, słodka papryka. Przyjemna kwasowość, długie z końcówką grejpfrutową. Teraz nadaje się przede wszystkim jako aperitif i do gotowanej ryby lub do rybnych przekąsek.

Bardzo przyzwoite różowe wino w okazyjnej cenie. Ciężko znaleźć wino DOC. z Prowansji poniżej 3 euro na eksport. Teraz nie jest czas na „rose”, dlatego, gdyby nie znalazło wśród win Sommelier Poleca, nie zdecydowałbym się obecnie na zakup.

Wino bardzo fajne, tylko czy teraz jest czas na wino różowe? Odpowiedź pozostawiam tobie!

Tutaj możesz zobaczyć co o poprzednim roczniku, który został wyróżniony brązowym medalem IWSC 2016 mówił Andreas Larsson.

Na zdrowie!!

 

3 uwagi do wpisu “Biedronka-Sommelier Poleca-Maison Fortant Lux Royal Rose Coteaux Varois 2016

Leave a Reply