Biedronka-Sommelier Poleca-Prosecco La Gioiosa Etamorosa Brut

Nie byłem w Biedronce od kilku dni, wobec tego chciałem sprawdzić, co takiego specjalnego przygotowała na same święta. Niestety oprócz nowej promocji z cyklu Sommelier Poleca, nie znalazłem nic szczególnego.

Prosecco La Gioiosa Etamarosa Brut NV DOC Treviso w cenie 24,99 zł wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Czy faktycznie tak jest?

La Gioiosa to bardzo znana i popularna marka we Włoszech i na całym świecie. Przyzwoita marka „marketowa”. Biedronka sprzedaje to wino w bardzo dobrej cenie.

Recenzowałem w maju La Gioiosa Prosecco DOCG Conegliano Valdobbiadene, które kupiłem w sieci Piccola Italia w cenie 34,99 zł (z rabatem!!) Gratka dla fanów Prosecco. Tutaj mamy cenę o 10 zł niższą, ale to nie jest to samo wino!!  Dlatego nie można porównywać tych dwóch win ze sobą. Prosecco DOCG jest droższe od DOC Treviso o jakieś 30% i tutaj mamy to odzwierciedlone w cenie.

Sprawdziłem po ile to wino można kupić za granicą. Znalazłem najwięcej ofert na wyspach brytyjskich. M.in. w Majestic w cenie £7.99. Najtaniej na włoskiej stronie, bo za 5 euro (wysyłkowo 6,90).

W nosie dominuje jabłko. Może nawet bardziej konfitura z jabłek. W ustach rześkie i świeże. W końcówce leciutka goryczka. Jednak jest zbyt wodniste. Piję to wino po Weissburgunderze z Lidla i tamto wino dostarczyło mi dużo więcej radości. Brakuje ciała. W tej cenie wino akceptowalne. Pije się OK, ale nic więcej.

Jeżeli koniecznie chcesz kupić wino w Biedronce na sylwestra to ten wybór jest akceptowalny. Osobiście wolę jednak wybrać wino musujące w Lidlu.

Na zdrowie!!

4 uwagi do wpisu “Biedronka-Sommelier Poleca-Prosecco La Gioiosa Etamorosa Brut

  1. La Gioiosa to generalnie chała. Często z większym niż można się spodziewać dodatkiem chemii. W tym wydaniu niestety też.
    5 – 7 km dalej za 5 euro winiarze sprzedadzą świetne Treviso Millesimato. Na bezrybiu (Polska) i rak ryba jak mawiają…

Leave a Reply