Biedronka-Sommelier Poleca-Sensi Chianti Classico Riserva 2013

W najnowszej promocji Sommelier Poleca znajdziesz wino Sensi Chianti Classico Riserva 2013 w cenie 29,99 zł. Biedronka trochę nas „podkręciła” przed świętami. Sommelier zaproponował wino wyraźnie droższe od poprzednich propozycji. Czy wino jest warte wydania tych pieniędzy? Na dzisiaj na pewno nie!

Ta „Riserva” jest tak młoda, że właściwie nie nadaje się jeszcze nie do picia.

W nosie ledwie ledwie można znaleźć trochę owoców. Wiśnia w soku wiśniowym. Czyli duża kwasowość. Dobre do pizzy i spaghetti bolognese. Szkoda, że nie gotujemy bigosu, bo by się do niego super nadawało. Na dolanie idealne. Dla wyznawców kwasu to wino może by i podeszło. Z tym że poza tym nie oferuje właściwie niczego szczególnego.

Jak dla mnie to szkoda 30 zł. Tak jak się spodziewałem, rozczarowało mnie to wino. Zbyt drogie i nie „do picia”. Chociaż muszę przyznać, że próbowałem wiele Chianti Classico w tym stylu. Dlatego nie importuję Chianti Classico. Dla mnie to ogólnie zbyt kwasowe wina. Dobre do jedzenia, ale my pijemy wina przede wszystkim wieczorem dla relaksu. Dlatego lubimy Primitivo i Tempranillo.

To nie jest złe wino, ale szkoda mi trochę tych 30 zł. Za pięć lat będzie dużo bardziej owocowe i łagodne. Wracam do dużo smaczniejszego (i tańszego!) wina z Lidla które poleciłem wczoraj! Na szczęście otworzyłem dwa wina.

Na zdrowie!!

Leave a Reply