Biedronka-Sommelier Poleca-Tussock Jumper Malbec 2016

Tym razem  w najnowszej promocji Sommelier Poleca, znalazło się wino z Argentyny. A jak czerwona Argentyna to wiadomo: Malbec. Czyli Tussock Jumper Malbec 2016 w cenie 24,99 zł.

Wino bardzo młode. Spodziewałem się bardziej jakiegoś białego wina z tego rocznika, lecz pierwszy pojawił się Malbec.

W nosie klasyczny lekki owocowy Malbec. Słodki, jagodowo śliwkowy z odrobiną maliny. Trochę nut waniliowych z użycia drewnianych klepek. Takiego Malbeca w sumie się spodziewałem. Niezbyt mocnego. Wersja taka, jaką lubimy. W ustach czerwone słodkie owoce skąpane w wanilii i czekoladzie. W końcówce lekka goryczka. Wyraźne taniny. Długa końcówka. Taka semi crianza z Argentyny. Gdybym takiego Malbeca  w tej cenie miał w swojej winotece to byłby mega przebój. W Biedronce to wino jest trochę zbyt drogie, ale na pewno nie żałuję tego wydatku. Jednak  obecnie w Lidlu  jest dużo lepszych win. Zwłaszcza z Węgier. Natomiast fani argentyńskiego Malbeca lub zdani tylko na Biedronkę nie będą zawiedzeni.

Rocznik 2014 otrzymał w magazynie Wine Enthusiast 85 pkt, tylko 2 pkt mniej od najlepszego wina czerwonego w kategorii OPEN na Grand Prix Magazynu Wino 2016, czyli Vigneto Bucerchiale 2011 Chianti Rufina Riserva SELVAPIANA.

To nie jest wino całkowicie anonimowe.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Sommelier Poleca-Tussock Jumper Malbec 2016

Leave a Reply