Biedronka na Święta-Country Lane Chenin Blanc 2017

Country Lane Chenin Blanc 2017 Stellenbosch w cenie 21,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Szczepy: Chenin blanc.

Kolor: bladozłoty.

W nosie kwiaty, tropikalne owoce, kredowe, leciutko mineralne. Żółte owoce, renklody, morele, ciut suszonych winogron. Rześkie, ale kwasowości wiele nie ma, bo te owoce są zbyt dojrzałe.

W ustach sporo słodkich dojrzałych żółtych owoców. Suszone winogrona, marakuja i morele. Brakuje mi kwasowości, przez co wino jest pozbawione wigoru.

W trzy osoby mieliśmy problem, aby skończyć butelkę. Nawet Panie nie za bardzo miały na nie ochotę mając w perspektywie Degustację kolejnych win białych. Zdecydowanie najsłabsze wino wieczoru. Monotonne. Te owoce jakby „przegrzane” (zbyt późny zbiór), bo straciły kwasowość. Przez to zrobiło się przyciężkawe. Brakuje kompletnie finezji.

Na kontr etykiecie polecane do owoców morza, sałatek i sushi.

Ja bym tego wina do owoców morza nie polecał, bo tu brakuje trochę mineralności, kwasowości i świeżości. No może do langusty z grilla. Bardziej pasuje do sandacza w maślanym sosie.

Do sałatek ok. Do sushi zbyt „mocne”. Bardziej do potraw kuchni orientalnej.

Chenin jest fajne jako wino musujące i słodkie. W tej wersji jest średnio udane.

Oczywiście porównując do tego, co jest oferowane w innych sklepach w tej cenie, to wino broni się w każdym aspekcie, ale w Biedronce czy Lidlu jest sporo lepszych win białych.

Chiaromonte Primitivo 2016!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena:  ♛♛♛/7-przyzwoite.

Na zdrowie!!

2 uwagi do wpisu “Biedronka na Święta-Country Lane Chenin Blanc 2017

Leave a Reply