Biedronka na Święta-Monasterio de las Vinas Crianza 2013

 

Carinena Monasterio de las Vinas Crianza 2013 w cenie 16,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

Wina z hiszpańskiej Cariny należą według mnie do najlepszych w segmencie najtańszych win do 20 zł. Na pewno nie wszystkie, ale jeśli się dobrze poszuka, to można znaleźć wina rewelacyjne.

Szczepy: Garnacha, Tempranillo, Carinena, Cabernet Sauvignon.

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie mięciutko, na początku utlenione i lukrecjowe. Lekkie owoce i konfiturowe. Jagody i jeżyny. Trochę palonej śliwki.

W ustach sporo palonego drewna. Ale owoce są także. Dojrzałe jeżyny, czarna porzeczka. Konfitury z amerykańska beczką. Oczywiście brakuje struktury, harmonii i ekspresji, ale trudno tego szukać w winie za 17 zł.

Poprzedni rocznik nazwałem hitem. Ten za 17 zł też jest wart tego słowa. Może ta beczka jest zbyt dosadna i nieco trywialna, ale jest owocowe, słodko waniliowe (nie sztucznie), miękko i tanicznie. Biorąc pod uwagę cenę, jest rewelacyjne. Nie dziwię się, że Biedronka stawia na to wino przed Świętami. Dobry wstęp do ……poważniejszego wina.

Chiaromonte Primitivo 2015 !! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka na Święta-Monasterio de las Vinas Crianza 2013

  1. Bardzo spóźniona moja opinia ale zachęciłeś do wizyty w Owadzie (promo na drugą 50% )to poszedłem i kupiłem . W tym winie jednak beczka trochę męczy.Jest jej za dużo. Z pozostałym opisem się zgadzam.

Leave a Reply