Biedronka – To będą wyjątkowe Święta?

Czy oferta Biedronki na Święta jest na tyle interesująca aby nazwać ją wyjątkową?

Wkrótce się przekonamy. Dzisiaj pierwsza odsłona.

W najnowszym katalogu Biedronki przygotowanym z myślą o Świętach Wielkanocnych pod hasłem  To będą wyjątkowe Święta znalazłem kilka win, które będę chciał spróbować i kilka win już mi znanych.

Na pierwszy „ogień” wybrałem Vinho Verde Espigueiro 2016 w cenie 14,99 zł z Casa Agricola Compostela, ponieważ są to ulubione wina Polaków na letnie upały. A ja na targach Prowein próbowałem wiele win Verde w roczniku 2016. Dlatego chcę sprawdzić, czy wybór Biedronki jest atrakcyjny,  bo jestem „na świeżo” po sporym panelu degustacyjnym.

Kolor bladozłoty.

W nosie słodkie jabłko, trochę liczi, ale jakby lekko rozwodnione.

W ustach cienkie i bardzo proste. Brakuje mi ciała i struktury. Świeżość jest. Kwasowość ujdzie, ale całość trochę rozwodniona. Owoców nie za dużo. Jabłko, pomarańcza, melon. W końcówce lekka goryczka (skórka z grejpfruta).

Mojej żonie smakuje, ale mnie rozczarowało. Obiecywałem sobie trochę więcej. Chyba jednak niesłusznie. Zdecydowanie wolę Filipa de Lencastre Alvarinho 2015 lub Coop. Ponte da Barca Vinho Verde Loureiro Grande Escolha 2015.

Dodatkowo przypominam jeszcze recenzje win, które znalazły się w nowej promocji, ale są na półkach Biedronki od dłuższego czasu i „gościły” już na blogu.

Pfaff Riesling Tradition 2015

Raoul Clerget Bourgogne Chardonnay 2015

Na zdrowie!!

 

Leave a Reply