Biedronka-Vinhas de Rebordelo 2016

Adega Coop. do Rabacal Vinhas de Rebordelo Trás-os-Montes 2016 w cenie 17,99 zł.

Wreszcie udało mi się zdobyć ostatnie wino, jedyne czerwone, z trójki polecanej przez sommeliera w maju.

Szczepy: tinta roriz, trincadeira, bastardo.

Kolor: blado purpurowy.

W nosie owocowe i kawowe. Przypomina mi nieco pinotage. Ze względu na sporą ilość kawy. Do tego nieco suszonej śliwki, tytoniu i sporo truskawki.

W ustach znowu dominuje kawa i truskawki. W końcówce sporo wiśni. Spora kwasowość, długa końcówka. Ślinianki pracuję jeszcze długo po przełknięciu wina. Wyraźne taniny.

Kolor przypomina mi pinot noir. Od początku wydaje się winem lekkim, chociaż jeśli lubisz parować wino z jedzeniem, polecam zdecydowanie do jedzenia.

Przy sporej kwasowości aż prosi się o jakąś potrawę.

Może być tłusta ryba i lekka wołowina.

Dla miłośników win kwasowych.

Ocena: ♛♛♛♛/7-dobre

5 uwag do wpisu “Biedronka-Vinhas de Rebordelo 2016

  1. Moje było mniej kawowe – może bardziej zdekantowane. Skojarzenia z Pinot Noir miałem podobne. I chyba takie były intencje producentów. Wino zdecydowanie do potraw – ja raczej myślałem o żeberkach, może karkówce z grilla.

    1. Jak na żeberka to brakuje mi trochę struktury. Dla mnie do lżejszych mięs, mogą być na tłusto, ale nie za ciężkie. Jakaś sztuka mięsa w sosie chrzanowym albo do czegoś duszonego. Pozdrawiam

  2. Z pinotage to się zgodzę , takie trochę niezrównoważone. Kwasowość też , dla mnie za dużo, Taniny przytłumione wiśnią własnie. Jedyne wyjście to jak piszesz do konsumpcji bo na degustowanie solo nie .

  3. Bardzo ciekawe wino. Nie przypominam sobie czerwonego wina z Biedronki o takiej kwasowości.
    Pasowało do wędzonego karmazyna 😉

Leave a Reply