Biedronka-Vinho Verde-Ponte da Barca Loureiro 2016

Biedronka-Vinho Verde-Ponte da Barca Loureiro 2016 w cenie 14,99 zł.

Na to Vinho Verde czekałem od czerwca, kiedy pojawiła się oferta Wina Portugalii i Hiszpanii z cyklu Odkrywaj Nowe Smaki. Polowałem, polowałem i wreszcie upolowałem.

Poprzedni rocznik 2015 mi smakował.

Zobaczymy czy tym razem będzie podobnie. W marcu na targach Prowein próbowałem tego wina i było OK. Są wyznawcy teorii spiskowej, że dla Biedronki są przygotowywane inne wina, gorszej jakości, niż te dla innych odbiorców. Ja się z tego śmieję i uważam to za wymysł zazdrosnej konkurencji.  Jednak ciekawy jestem, jak będzie mi teraz smakowało.

Kolor bardzo jasny prawie bezbarwny.

W nosie na początku aromat sfermentowanych owoców wręcz przygnitych jabłek. Do tego warzywa. Warzywno lemoniadowe. Por i cebula.

W ustach lekkie owocowo warzywne, z wyraźnymi bąbelkami. Cukru nie za wiele, więc nie odstrasza. Jest świeże, rześkie, kwasowość nie za duża.

Trochę drażni mnie ten dziwny zapach i smak sfermentowanych owoców z nutami warzywnymi. Trochę wina trochę lemoniady, czyli Vinho Verde w popularnym wydaniu.

Za te pieniądze mogę spokojnie polecić.

Coś na lato!! Manet Spumante Extra Dry za 30 zł!! Zapisz się do Klubu DDW

Ocena:♛♛♕♕♕♕-przyzwoite, da się wypić

Na zdrowie!!

 

3 uwagi do wpisu “Biedronka-Vinho Verde-Ponte da Barca Loureiro 2016

  1. Autor kupił źle przechowywaną butelkę, o co teraz nietrudno. To wino na 3 korony+. Ma przyjemny, owocowy zapach, w ustach owoc, świeżość, kwasowość i lekkie szczypanie, co autor też był uprzejmy zauważyć

Leave a Reply