Biedronka-Wina prosto z Francji

Wina prosto z Francji to najnowsza oferta, która zawitała na półki Biedronki.

Otrzymałem wraz z katalogiem pięć win do degustacji z tej oferty, która jest na półkach od poniedziałku 3 września. Tym razem klasyka, czyli wina z Francji.

W sumie 17 win, z czego czerwonych jest 9 a białych 8. Z tego kilka już znanych lub obecnych na półkach od wielu miesięcy.

6 win już recenzowałem:

Syrah Granbeau Grande Reserve w cenie 12,99 zł.

Granbeau Colombard-Chardonnay Cotes de Gascogne w cenie 12,99 zł kiedyś polecałem nawet na weekend. Czy nowy rocznik potwierdzi poprzednią dobrą formę?

Tak samo, jak Raoul Clergel Chardonnay Bourgogne w cenie 29,99 zł, oraz Pavillon la Torelle Bordeuax Superieur w cenie 19,99 zł.

Również Chateau Barrail  Bordeaux w cenie 13,99 zł, oraz Tradition Royal Jurancon w cenie 19,99 zł.

Do spróbowania otrzymałem 5 win. Są to:

  1. Baron Philippe de Rothshild Pinot Noir Pays d’Oc IGP w cenie 24,99 zł
  2. Clos de l’Eglise Madiran AOC w cenie 19,99 zł
  3. Chateau de Tournemine Buzet AOC w cenie 19,99 zł
  4. Les Bourgarels Viognier Pays d’Oc IGP w cenie 16,99 zł
  5. Berger Baron Bordeaux AOC w cenie 24,99 zł

Również Chateau Dupray Saint Emilion w cenie 29,99 zł to dla mnie nowość.

Przekonam się również czy trzy wina, które szczególnie poleca Sommelier, czyli Chateau de Tournemine Buzet AOC , Clos de L’Eglise Madiran DOC oraz Les Bougarels Viognier Pays d’OC IGP, faktycznie są godne rekomendacji?

Dwa wina są reklamowane jako wina z winnic Baron Philippe de Rothschild. Czy mam rozumieć, że Biedronka ma się czym chwalić, bo to gwarantuje wysoki poziom win? Zobaczymy. Są to Pinot Noir i Baron Berger znajdujące się w otrzymanym zestawie.

Pinot Noir jest z Langwedocji, czyli to prawdopodobnie będzie wersja „ciepła” i pełna, jak przystało na gorącą Langwedocję.
Ciekawy jestem białego Berger Barona Bordeaux za 24,99 zł od Rothschildów, bo i cena solidniejsza i białe Bordeaux potrafi być znakomite.

Recenzje wkrótce!

Na zdrowie!!

Leave a Reply