Biedronka- Wina na Święta-Silk & Spice 2016

Silk & Spice 2016 Red Blend w cenie 24,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

 

Spod skrzydeł znanego i dużego portugalskiego producenta i jeszcze  większego „negocianta” (handlowca) Sogrape. 

Szczepy: ?

Kolor: głęboko rubinowy z akcentami purpury.

W pierwszym nosie faktycznie „silk” i „spice” (jedwabne i pikantne).

W nosie więcej wanilii i jedwab podbity alkoholem. Według etykiety półwytrawne. Czekolada. Owoce nieco rozgniecione schowane w cieniu. Pomału wydobywają się na wierzch. Suszona śliwka, nawet lekko konfiturowa, nieco dojrzałych wiśni i czereśni. Czuć delikatną słodycz. Miękkie.

W ustach wyraźna słodycz z waniliową końcówką. Czuć sporo alkoholu. Jakby powstało z suszonych winogron metodą „appasimento„. Cukier resztkowy jest, ale pod spodem wyraźne taniny, pewna cierpkość struktury. Przeszkadza mi nieco ten alkohol. Niby na etykiecie jest tylko 13% alkoholu, ale w ustach czuć go wyraźnie. Brakuje integracji. Palone śliwki, jeżyny i dojrzałe wiśnie. Nieco nut palonego drewna. Po pewnym czasie taniny są wyraźniejsze i jest nawet trochę kwasowości. Za dużo tej pikantności nie czuję. Nieco „wulgarne”, ale może się podobać. Ciut budyniowe.

W tym winie jest wszystkiego dużo tylko wina jakby mniej. To nie moje „klimaty”. Jakoś mnie nie „wciągnęło”.

Do czego można by polecić to wino? Według etykiety do wołowiny i żeberek, ale męczy mnie ta słodycz. Do wołowiny mi nie pasuje. Do pieczonych żeberek w miodzie już bardziej. Cukier predysponuje je raczej do słodko pikantnych mięs po tajsku lub wietnamsku.

Do Parmezanu, ale nie tego 8 czy 12 miesięcznego tylko minimum 48 miesięcznego.

Chiaromonte Primitivo 2016!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite.

Na zdrowie!!

 

 

 

10 uwag do wpisu “Biedronka- Wina na Święta-Silk & Spice 2016

  1. keep reviewing the Biedronka/Lidl wines – this is important for us ordinary people on the streets who do not have much money – Winicjatywa has disappeared up its own arse ! F**k them !

  2. Dzieki sporej slodyczy szerokie spektrum bedzie zadowolne:) Mnie to wino tez nie urzeklo ,jego likierowo-waniliowe nuty po prostu dusza i mdla. Pozdrawiam:)

  3. @Stevo, many wines from Biedronka are extraordinary, worth much more money than they sells for. I used to buy elsewhere some quite expensive (60-100 złotych) but I did not experienced antythink better. So what is the point of buying them when having Biedronkas.

      1. Słuchajcie, napisałam do Biedronki „głównej” – może mi wskażą gdzie jest jeszcze na stanie- gorzej jak w Ustrzykach Górnych 😉 Myśle, że mogliby dodac to wino do oferty stałej. Jak uważacie?

        1. Nie wiem, jak to działa (budowanie portfolio) w przypadku Biedronki. Często kupują wina okazyjnie, żeby mieć specjalne ceny. Czy to wino ma na tyle atrakcyjną „stałą” cenę? Możliwe.

Leave a Reply