Biedronka-Wina z Portugalii

Kilka dni temu na Winicjatywie ukazała się recenzja najnowszej oferty Biedronki.

Z 31 ocenionych win aż 17 było już ocenianych wcześniej na Winicjatywie  i obecna recenzja jest wynikiem operacji kopiuj-wklej.
Ponieważ tym razem Biedronka nie wysłała win do oceny, to jednak 17 win z poprzednich recenzji było przesyłanych przez Biedronkę, czyli dla rzetelności przekazu powinno być zaznaczone, że te 17 win nie pochodzi z zakupów własnych Winicjatywy.

Ogólnie wina wypadły dosyć blado. Na szczęście nie musicie się tym bardzo martwić, bo zapewne kilka win odbierzecie dużo lepiej niż Winicjatywa.
Ja w lecie kupiłem kilkukrotnie Vinho Verde ocenione na ♡  przez Winicjatywę.

Coop. Ponte da Barca Vinho Verde Loureiro Grande Escolha 2015

Żadna to „grande escolha”, czyli selekcja, tylko zwykły cienkusz z gazem i cukrem. Prosty jak drut, przeszkadza ów cukier – od Vinho Verde oczekuję przede wszystkim odświeżenia. No i nie wiadomo, czemu przez rok zdrożało o 2 zł, czyli 15% (obecnie 14,99 zł). ♥♡ (VII 2016)

Mnie smakowało dużo bardziej niż niektóre wina ocenione dużo wyżej. Nie mówiąc już o mojej małżonce, która to wino właściwie uwielbia. Dlatego nie bójmy się kupować win, które otrzymały mniej gwiazdek. Może nam będą bardziej smakować?

Nie polegajmy tylko na rekomendacjach. Nawet jeżeli jakieś wino nam nie posmakuje, to sami się o tym przekonajmy. Nie bójmy się błędów.

Na pewno kilka win  z tej oferty spróbuję, chociaż mam duży problem z wyborem czerwonego wina, bo nawet te z ♥-♥♥♥♡ mnie nie zadowalają. Najczęściej mają dużą kwasowość i brak finezji, który mi bardzo przeszkadza. Przekonałem się o tym dodatkowo po zakupach w Auchan. Z białymi mam dużo łatwiej, bo lubię wysoką kwasowość tak jak red. Bońkowski. Tutaj nasz gust nie różni się aż tak bardzo. Dziwne dla mnie jest to, że wina premium smakują nam podobnie. Dobrze, że chociaż tyle, bo mógłbym wpaść w kompleksy. Ha, ha.

Na zdrowie!!

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Wina z Portugalii

Leave a Reply