Biedronka-Wybór Sommeliera-Loios Tinto 2016

Joao Portugal Ramos Loios Tinto Regional Alentejano 2016 w cenie 14,99 zł.

Dockner GV Ried Lusthausberg 2016 Kremstal DAC w cenie 65 zł!! Falstaff 92 pkt

 

To pierwsze z trzech win rekomendowanych w najnowszej odsłonie  Sommelier Poleca.

Nie dziwię się, że jest żelazną pozycją w ofercie Biedronki, bo za 15 mamy wino ocenione na 86 pkt przez Wine Enthusiast.

Szczepy: Aragonez, Trincadeira, Outras.

Kolor: głęboko rubinowy.

W nosie dojrzałe śliwki, maliny i truskawki. Lekko wędzone, waniliowe i podsuszone. Świeże i „mięciutkie”. Delikatnie ziołowe i konfiturowe.

W ustach słodziutko. Niby ma niecałe 4 gram cukru, ale mnie wydaje się wyraźnie słodkie. Oczywiście to nie jest słodycz „cukrowa” tylko owocowa. Miękkie, owocowe, z dominacją śliwki i maliny. Przyzwoita kwasowość, świeże, długa końcówka z wyraźną miękką taniną. Tutaj były w użyciu chipsy drewniane albo szufelka wanilii.

Wino łatwe do picia. Chociaż ma wyraźną kwasowość i leciutką goryczkę w końcówce.

Właściwie trudno mu coś zarzucić poza „przeciętnością”. Ja wolę jednak bardziej „konkretne” wina. Tutaj jest wszystko, ale jest nieco „mdłe”.

Chiaromonte Primitivo 2016 w cenie 45 zł!! Tylko w Klubie DDW

 

Ocena: ♛♛♛/7-przyzwoite.

Na zdrowie!!

Jedna uwaga do wpisu “Biedronka-Wybór Sommeliera-Loios Tinto 2016

  1. To jest wino bardzo przyzwoite nie tylko w swej cenie ale też wiele win za 29,99 zł nie równa się z tym. Mam zasadniczo jeden problem z tym winem. Otóż nie mogę poprzestać na tylko jednej jego butelce. Powód? Maksymalną głębię smaku tego wina zaczynam odczuwać dopiero kończąc pierwszą butelkę!

Leave a Reply