Gambero Rosso Vini d'Italia Tour 2016/2017

Po raz kolejny zawitał do nas Vini d’Italia Tour organizowany przez przewodnik Gambero Rosso przy współpracy z Magazynem Wino.

W tym roku impreza odbyła się w Warszawie w sali hotelu Bristol przy Krakowskim Przedmieściu.

Tym razem udało mi się dotrzeć na miejsce w czasie przeznaczonym dla branży dzięki czemu miałem możliwość spróbowania prawie wszystkich win w warunkach wyjątkowo „luksusowych”.

Tak jak spodziewałem się wina były znakomite. Szczególnie smakowały mi wina białe Soave Classico I Campi od importera Winemates, Grechetto di Todi Canatina Tudernum, Verdicchio de Metalica Colpaola, oraz Frascati Superiore Riserva Epos Poggio le Volpi.

W tym roku tak się dla mnie szczęśliwie złożyło, że kilka dni wcześniej odwiedziłem winnice, których wina otrzymały najważniejsze wyróżnienia w przewodniku Gambero Rosso 2017.

Czyli Tenute Chiaromonte z Apulii z której pochodzi najlepsze wino czerwone na rok 2017  Primitivo od Muro San’t Angelo 2013 , oraz Tenuta di Tavignano w Marche z której pochodzi najlepsze wino białe MISCO SELEZIONE Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore 2015.

Win Chiaromonte Muro San’t Angelo 2013 i Misco Verdichio Superiore 2015 będzie można spróbować w najbliższy piątek 2 grudnia w nowym Klubie Wina na Mokotowie przy ul. Biały Kamień 2 (wejście od ul. Danielewicza) w godzinach 18-21.

Na zdrowie!!

 

 

 

Leave a Reply