Gdzie po wino w Warszawie? Sieć Piccola Italia.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że po najtańsze wina udajemy się do dyskontów lub hipermarketów.

Czy aby kupić dobre wino z przyzwoitej cenie, jesteśmy skazani tylko na dyskonty? Mam nadzieję, że nie. Chociaż znalezienie w Warszawie dobrych tanich win poza dyskontami jest dużym wyzwaniem. Zakup wina w cenie do 40 zł w sklepach monopolowych, delikatesach czy w sklepach specjalistycznych z winami właściwie mija się z celem, bo tej klasy wina w Biedronce albo Lidlu kosztują około 20 zł. W Lidlu czy Biedronce możemy znaleźć lepsze wina za 20-25 zł niż w pozostałych sklepach za 35-40 zł. Z czego to wynika? Głównie z wyższej marży pozostałych graczy na rynku. Temu tematowi poświęcę wkrótce cały wpis.

Kolejnym miejscem, które chcę Wam przedstawić, jest sieć sklepów Piccola Italia. Ceny win są wyjątkowo niskie jak na Polski rynek. To dosyć odważne posunięcie, aby sprzedawać wina z tak niską marżą.
Ofertę mają większą i nierzadko ciekawszą niż dyskonty, a ceny prawie porównywalne. Może nie ma hitów na miarę Greyrock Sauvignon Blanc 2015, ale znalazłem kilku ciekawych producentów.

Piccola Italia to sieć sklepów z żywnością importowaną z Włoch. Zaglądałem do nich już od wielu lat po szynkę parmeńską czy ser parmigiano reggiano. Na wiele produktów mieli ceny najniższe w Warszawie. To taki „Włoski supermarket w Warszawie”. Ceny były o połowę niższe niż w Almie. Kilka lat temu powiększyli swoją ofertę o wina. Największą jej część stanowią wina z Włoch. Powoli poszerzają swoją ofertę o wina z Hiszpanii i Francji.

Wśród producentów najbardziej interesujące wina są od Villa Sandi ( Prosecco), Tenuta Angoris ( Friulli), Kurtatsch – Cortaccia ( Alto Adige), Conte Ferdinando Guicciardini (Chianti), Antica Masseria Jorche ( Puglia).

Według mnie największym hitem są wina z Tenuty Angoris, które szczególnie polecam.

Z białych win tego producenta właściwie każde jest warte polecenia, a z czerwonych Pignolo i Cabernet Franc

Nie są to raczej producenci butikowi, tylko duzi producenci z dobrą relacją jakości do ceny.

Dodatkowo na lato polecam Soave DOC Terre LungheVicentini Agostino za 32,90 zł.

Ten producent regularnie otrzymuje trzy kieliszki Gambero Rosso za Soave Superiore DOCG Il Casale.

W każdym tygodniu znajdziecie wiele win z dodatkowym upustem. Wtedy ceny są wyjątkowo korzystne. Szczegóły oferty promocyjnej znajdziecie tutaj Aktualności.

Polecam to miejsce także ze względu na szeroką ofertę win musujących.

 

 

 

2 uwagi do wpisu “Gdzie po wino w Warszawie? Sieć Piccola Italia.

 1. Witam Pana

  Nie mogę zgodzić się do końca z Pana opinią:

  „W Lidlu czy Biedronce możemy znaleźć lepsze wina za 20-25 zł niż w pozostałych sklepach za 35-40 zł. ”

  W 13Winach jak i w wielu innych sklepach specjalistycznych z winami importujących wina bezpośrednio ma adekwatne ceny w zł co do ich ceny i jakości. Marża także nie jest wygórowana o czym wielokrotnie wspominał również W.Bońkowski recenzując wina. Można o tym poczytać na http://www.winicjatywa.pl
  W 13 WIN-ach może Pan kupic butelkę wina za 24,70 zł jak również za kilkaset zł.
  Wybór zawsze pozostawiamy klientowi.

  Natomiast obserwujemy recenzje blogerów, Winicjatywy, Do Trzech Dych etc. win pojawiających się w dyskontach i widzimy, ze jeśli wino otrzymuje przychylne opinie np. 3 gwiazdki /niższe oceny win przekładają się również na ich jakość i nic dziwnego, że są tańsze niż w specjalistycznych sklepach/ to ceny danych win są podobne do cen w naszym sklepie 13 WIN.
  Selekcjonujemy, sprowadzamy i stawiamy na wina o jakości i cenach, które pozwalają nam konkurować z dyskontami. W niższym segmencie win dyskonty mają lepszą kartę przetargową.
  Można tu przytoczyć np. recenzje J,Kruka o Carlo Rossi.

  Kilka win w cenach dyskontowych perełek, których nie powstydziły by się również inne specjalistyczne sklepy z winami.

  HMR Pousio Tinto – 34,87 zł – Zloty medal Grand Prix Magazynu Wino w 2015 r, za wino do 50 zł.
  Paulo Laureano Classico 14 – wino wybrane w Portugalii jako najlepsze wino ekonomiczne – 29,52 zł
  Ego Bodegas Malabarista – 31,98 zł,
  QdA Penedo Gordo Tinto 27,90 zł
  QdA Herdada Penedo Gordo Tinto – 34,17zł
  Paulo Manzone – Magna 39,73 Slow Wine
  Rieslingi z winnicy Braun rozpoczynające się od cen 32,76 zł
  oraz wiele wiele innych pozycji.

  Oprócz win z półki ekonomicznej w naszym portfolio posiadamy również pozycje, które zdobyły wiele nagród. Niektóre z nich zostały np wybrane winami miesiąca w Magazynie Wino

  PINALTA – Pingo De Lua
  Paulo Manzone – Barolo Serralunga
  Domdechant Riesling GG 2013
  Bodegas Franco – Espanolas Bordon Rioja Gran Reserva 2006
  Caruso & Minini Terre Di Giumara Frapatto & Nerello Mascalese – Srebrny medal Grand Prix Magazynu Wino 2015 r.- wino do 50 zł.

  Riesling Braun 2 punkto0 wybrane przez W.Bońkowskiego jako najlepsze wino/riesling w danej kategorii cenowej,

  Brunello Di Montalcino z Tenute Silvio Nardi – 96 pkt, złoty medal Decantera i wiele innych pozycji.

  Posiadamy Kartę Klubowicza, która uprawnia do dodatkowych zniżek oraz organizujemy wyprzedaże win.

  Zapraszamy Pana również na najbliższą degustację /29 lipca/, które organizujemy systematycznie, a które prowadzą tak sami winiarze jak i winni blogerzy.
  Na degustacje przychodzi 30-40 osób, panuje miła , przyjacielska atmosfera, gdyż przeprowadzane degustacje doceniane są przez naszych klientów. większość z nich przychodzi na każdą degustacje, aby posłuchać informacji o regionie, winach, ich produkcji oraz popróbować ich, gdyż w naszej ofercie mamy ich 300 pozycji.

  Mam nadzieję, że dana informacja pozwoli Panu bardziej przychylnym okiem spojrzeć na specjalistyczne sklepy z winami i wine-bary, które wśród społeczności lokalnej starają się szerzyć tematykę winiarską.

  Pozostaję,
  Z poważaniem.

  Jerzy Szostek
  13 WIN
  e-mail:.biuro@13win.pl
  http://www.13win.pl

  1. Dziękuję bardzo za komentarz. Chętnie się do Państwa wybiorę. Oczywiście znam komentarze umieszczane na Winicjatywie, czy na innych blogach winiarskich, dotyczące 13 WIN. Nie mogę się na razie odnieść do Pana komentarza, bo u Państwa jeszcze nie byłem i nie analizowałem Waszej oferty. Wybierałem się już kilka razy, ale nie udało mi się dotrzeć. Problem jest bardziej złożony, dlatego w kilku słowach nie sposób się do niego odnieść. Jeżeli uważam, ze wina są drogie, to przytaczam w moim wpisie konkretne przykłady. Pozdrawiam serdecznie.

Leave a Reply