Gdzie po wino w Warszawie? Vinotrio ul. Marszałkowska 76

VinoTrio znajduje się w samym centrum Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 76

Wchodząc na ich stronę wita nas hasło:

ODWIEDŹ NASZ BUTIK!

Właściwie natchnienie do wpisu o tym sklepie zaczerpnąłem z zaproszenia na degustację umieszczonym na Facebooku przez Wino w Warszawie

Zanim udałem się do sklepu odwiedziłem ich stronę internetową. Jakoś specjalnie ciekawej oferty nie znalazłem. Win do 30 zł jak na lekarstwo. Właściwie to standard w Warszawie.
Zapoznałem się z kilkoma „standardowymi” pozycjami i niestety ceny mnie nie zadowalają. Jest za drogo. Chyba, że stali klienci mają 25%-30% rabatu. Wtedy te ceny byłyby ciekawe.

Mimo tego znalazłem „aż” 6 win w cenie do 30 zł. W tym Cotes du Rhone rocznik 2011, Różowy Syrah rocznik 2012, Rioja Monte Clavijo Blanco rocznik 2012, Verdejo rocznik 2012, oraz Viura od Iniesty rocznik 2012. Same starocia. Może nadają się jeszcze do picia, ale te wina powinny być wypite już kilka lat temu.

Właściwie po tej analizie przeszła mi ochota na odwiedziny w tym sklepie. Wciskają nam „ledwo pijalne wina” pod pretekstem wyjątkowej promocji.

Jednak zdecydowałem, że muszę zapytać, dlaczego tak stare wina są jeszcze w sprzedaży?

Dlatego wczoraj odwiedziłem ten sklep i zadałem to pytanie zaraz po wejściu. To spowodowało, że atmosfera od razu stała się napięta. Pan mi tłumaczył, że właśnie dlatego jest tak duża przecena wina (bo rocznik 2012), a wina nadają się jeszcze do picia. Hm. Do picia nadaje się wiele płynów, ale te wina białe powinny być wypite już kilka lat temu.

Oferta w sklepie nie jest zbyt duża, ale wystarczająca, aby znaleźć reprezentanta wszystkich interesujących mnie win. Czyli jest Prosecco, Cava, Szampany, Verdejo. Widziałem wina z Sancerre. Tanio nie jest, ale to w końcu Marszałkowska.

Podobno największym hitem jest  Prosecco frizzante za 39 zł. Przeglądałem jeszcze inne bestesellery  na ich stronie, ale żadnego nie znalazłem.

Ja zdecydowanie wolę ofertę Piccola Italia. Za 29,90 zł dzisiaj i jutro  znajdziecie w promocji m.in. Prosecco i Cavę.  Marże dużo niższe, a oferta znacznie ciekawsza.

 

 

Leave a Reply