Gdzie po wino w Warszawie? Winestory ✪✪✪

Przeczytałem na Winicjatywie fajny tekst reklamowy o  sieci butików Winestory .

Nie wiem co miało oznaczać w tym wypadku słowo „butik” dlatego odwiedziłem od razu sklep Winestory w Tesco na Gocławiu. Byłem u nich już wielokrotnie i jakoś butiku w nim nie widziałem. Postanowiłem sprawdzić to ponownie.

I dokonałem odkrycia! Na półkach mają dużo mocnych alkoholi! Ha, ha. Nigdy jakoś na nie nie zwracałem uwagi. Wczoraj rzuciły mi się bardziej w oczy. No cóż, widocznie ciężko utrzymać sklep z samymi winami, nawet przy wysokiej marży.

Wina jest w sklepie bardzo dużo. Pewnie z kilkaset etykiet. Jeżeli H&M czy Zara to są butiki, to mogę się zgodzić, że to także jest butik. Dla mnie nie jest żadnym butikiem. Butik to coś więcej niż drogi sklep. Ma unikalny towar i jakąś ideę. Ideę właściciela albo marki. A ten jest tylko drogi.
Właściwie nie widzę żadnej idei przewodniej w selekcji wina do oferty tej sieci. Chyba tylko tyle,  że musi być „dużo” rodzajów wina, aby przytłoczyć odwiedzających ofertą.

Ciekawy jestem ile z tych win, które znajdują się na półkach miał możliwość spróbować sprzedawca? Z tego co się zorientowałem po rozmowie, to kilku. A od butiku wymagamy dobrej jakości obsługi. Sprzedawca bardzo miły i grzeczny, ale takiej oferty nikt by nie ogarnął. Trochę mu współczuję. Starał się nadrobić miłą obsługa. Na szczęście miał pojęcie o winach, niekoniecznie testując te z własnego sklepu. Jak on ma być profesjonalny nie znając wina, które jest w półce?

Ceny są średnio wysokie. Win poniżej 30 zł jak na lekarstwo, a te które są to żadne ciekawostki, tylko najtańsze wina „marketowe”, które w dyskontach kosztowałyby maksymalnie 15 zł. Ja naliczyłem tych win 14, z czego prawie wszystkie powyżej 26 zł. Pod tym względem, to z pewnością „butik”. Win w cenie powyżej 30 zł naliczyłem 290.

Jeżeli w jakiejś promocji uda Wam się uzyskać 25-35% upustu, to wtedy ceny mogą być atrakcyjne. A tak, jest za drogo.

Na pewno po wino do 30 zł ja bym się do nich nie wybrał. Właściwie, to ja nie znajduję dla siebie nic ciekawego w tym sklepie. Nie twierdzę, że nie ma dobrych win, ale nie lubię przepłacać.

Jeżeli pilnie potrzebujecie jakiegoś wina na prezent, a jeden  z tych sklepów znajduje się w Waszym sąsiedztwie, to coś ciekawego możecie w tych sklepach znaleźć, dlatego przyznaję mu ✪✪✪

Na zdrowie!!

Moje rekomendacje: ✪ – unikać, ✪✪ – nie polecam ,✪✪✪ – polecam pod pewnymi warunkami, ✪✪✪✪ – polecam, ✪✪✪✪✪ – trzeba koniecznie odwiedzić

Leave a Reply