Gdzie po wino w Warszawie? Winnice.eu ul.Pawła Lipowicza 6

Po jednym z moich wpisów w komentarzach polecono mi Winnece.eu jako miejsce gdzie mogę zakupić wina w wyjątkowo korzystnych cenach.

Postanowiłem wobec tego odwiedzić ten sklep jak najszybciej. Na odwiedziny wybrałem środę w zeszłym tygodniu.

Dotarłem na miejsce wczesnym popołudniem. Sklep był zamknięty, ale na drzwiach znalazłem kartkę z numerem telefonu. Zadzwoniłem i po chwili zjawił się sprzedawca.

 

WP_20160706_15_33_12_Rich (2)

Po wejściu do środka zobaczyłem przestronne wnętrze urządzone w formie magazynu z niewielkim regałem, na którym były prezentowane wina.

Winnice

Wow!! Bardzo podoba mi się taka koncepcja. Niewiele rodzajów wina w dużych ilościach sprzedawanych w bardzo dobrej cenie.

Importowałem wina z regionu Ardeche, dlatego postanowiłem kupić wina od Tibora Gala, ponieważ o jego winach  słyszałem wiele dobrego.

Ponieważ interesują mnie głównie wina do 30 złotych, zdecydowałem się na dwa najtańsze wina białe Egri Csilag 2014 i czerwone Pinot Noir 2012.

Niestety Egri Csilag bardzo mnie zawiódł. Może miał pecha bo chciałem to wino wypić zaraz po Rieslingu z Niemiec od wybitnego producenta i nam nie smakowało. Postanowiliśmy odłożyć picie tego wina na dzień następny. Niestety na następny nadal nam nie smakowało.

Ponieważ darzę to miejsce dużym szacunkiem umieszczam jeszcze inne recenzje znacząco różniące się od mojej. Może ja po prostu nie poznałem się na tym winie? Albo? Było zepsute, chociaż nie wydawało mi się korkowe.

Dotrzechdych.pl , Winne okolice

Z kolei drugie wino Pinot Noir 2012 było dobre. Chociaż dla mnie zbyt młode i na razie nie widzę go jako „towarzysza” dla siebie.

Możecie przeczytać również inną recenzję tego wina: Pinot dla mas

Polecam Wam ten sklep, bo ceny ma wyjątkowo dobre, a wina mają bardzo dobre recenzje.

Niedługo wybiorę się do nich po raz kolejny.

Leave a Reply